www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Pripravte svoje auto na zimnú sezónu

Zima sa už nezadržateľne blíži. Niektorí sa síce tešia, ale väčšina z nás očakáva jar, ktorá prinesie teplejšie počasie. Treba si uvedomiť, že zima bude zaťažkávajúcou skúškou nielen pre váš imunitný systém, ale aj pre váš automobil. Ako treba pripraviť svoj automobil na zimu?

Skontrolujte nemrznúcu zmes
Zima dá zabrať najmä motoru a pneumatikám. Skontrolujte si v dostatočnom predstihu stav nemrznúcej zmesi. Ak jej nemáte veľa, kúpte si zásoby, pretože práve tohtoročná zima má byť extrémne studená.

Dajte si prekontrolovať svoje auto mechanikovi
Aj keď sa vám zdajú mechanici priveľmi drahí, sú naozaj potrební. Práve teraz, keď začína chladné obdobie a bude hroziť riziko nehody, by ste si mali dať svoje auto dôkladne prekontrolovať. Nikdy neviete, aj malá chybička vás môže ohroziť počas jazdy. Radšej investujte do takejto kontroly automobilu pred zimou. Nezabúdajte, že sa blíži obdobie, kedy si treba vymeniť letné pneumatiky za zimné pneumatiky. Nevadí, že si kúpite najlacnejšie pneumatiky. Dôležitá je značka pneumatík.

Na zimu sa odporúčajú pneumatiky Matador, ktoré nebudete mať problém kúpiť vo vašom blízkom okolí. Zabezpečia vám bezpečnú jazdu aj keď je na ceste snehová pokrývka.

Nejazdite so zarosenými oknami
Dávajte si pozor, aby ste nevyšli na cestu so zarosenými oknami. Ohrozujete tak nielen seba, ale aj zvyšok cestnej premávky. Radšej si privstaňte a choďte do auta o pár minút skôr. Cez zimu sa okná odrosia určite pomalšie ako na jar.

Zvládnite zimu na cestách bez najmenšej ujmy. Dávajte si pozor na ostatných vodičov, pretože práve kvôli zhoršeným podmienkam na cestách budú mnohí vodiči jazdiť rýchlejšie, ako je povolená rýchlosť. Myslite na to, že zdravie je najprednejšie a riskovať sa vám neoplatí.

Text: PR, foto: pneumatiky-pneupex.sk