www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Smartfóny – na čo sa zamerať pri ich výbere a na čo si dať pozor?

Výber smartfónu je v dnešnej dobe pomerne ťažký, keďže máte na výber z množstva značiek, modelov a prevedení. Na to, aby ste si vybrali správne by ste sa tiež mali pozerať na množstvo faktorov – výkon, parametre, operačný systém, dizajn a kľúčová je pre väčšinu z nás hlavne cena. Máme pre vás v dnešnom článku krátky návod na to, ako si správne vybrať mobilný telefón, čo by vás malo pri výbere zaujímať a na čo by ste si mali dať pozor.

Smartfóny – na čo sa zamerať pri ich výbere? (Foto: pixabay.com)

Dávajte si pozor na …

Je veľa nepríjemných situácií, ktoré sa vám pri výbere telefónu môže stať. Prvou je napríklad tá, keď si vyberáte telefón z druhej ruky, cez bazár alebo ak ho predáva niekto na sociálnych sieťach. Uistite sa, že tohto človeka poznáte alebo aspoň pôsobí dostatočne dôveryhodne. Tiež  si treba dať pozor na to, akú má daný telefón, ktorý ste si vybrali výdrž batérie, pretože to je pre vás asi jeden z najdôležitejších parametrov.

No aj keď sa môže zdať, že je batéria dostatočne silná, tak musíte brať do úvahy, že súčasné operačné systémy a aplikácie ju zaťažujú naozaj naplno. Ak chcete predsa len ušetriť čo najviac, pozrite sa po zľavách a kupónoch na www.ikupony.sk pre nákup v dobre overených eshopoch ako Alza, Hej, Okay, Datart a mnohých ďalších.

Výber podľa základných parametrov

Pri výbere je najdôležitejšie v prvom rade pozerať na parametre podľa toho, koľko chcete do telefónu investovať a vašich osobných preferencií. Určite by vás mal zaujímať procesor a operačný systém, pretože tie ovplyvňujú rýchlosť, výkon a dizajn „vnútra“ zariadenia. Ďalej sú to určite rozmery, veľkosť obrazovky, rozlíšenie displeja a výdrž batérie, čo sme riešili už aj v predošlej časti článku. Momentálne sa hľadajú aj jednoduchšie spôsoby nabíjania telefónu, čo by ste určite mohli zvážiť, ak používate telefón väčšiu časť dňa.

Prevedenie a dizajn

Mnoho z nás vymení starý telefón za nový kvôli novému dizajnu a niekedy aj kvôli novým funkciám. No aj keď by sme si mali kupovať mobily hlavne kvôli ich funkčnosti, tak je pre nás prevedenie a dizajn veľmi dôležité. Čo sa týka prevedení, tak pri telefónoch máte na výber z dotykových, tlačidlových a skladacích. V tomto prípade záleží asi na tom, čo od telefónu požadujete a do ktorej vekovej skupiny spadáte, pretože každý má iné požiadavky.

S dizajnom je jednoznačne spätý aj materiál. Momentálne sa teší obľube hlavne sklo na zadnej strane telefónu. No to má aj svoje nevýhody – telefón je kvôli nemu ťažší a jednoznačne to zvyšuje možnosť rozbitia. Ďalších z obľúbencov je hliník, ktorý je krásne matný a zároveň aj odolný. Ak chcete ušetriť, existujú iné spôsoby, ako aj spomínané zľavové kupóny na mobilné telefóny.

Z dizajnovej stránky sa na sklo určite nechytá a nevýhoda je aj v tom, že sa aj pri bežnom používaní tento materiál poškodí, na rozdiel od skla. Najlacnejším materiálom je jednoznačne plast, ktorý je síce ľahký, no nie je taký odolný a ani dizajnovo z neho veľa nevyťažíte.

Zdroj: https://www.nakupnaporadna.sk/najlepsie-mobilne-telefony/