www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Výber navigácie do auta – podľa čoho vyberať a na čo si dať pozor?

V dnešnej dobe sa používajú smartfóny úplne na všetko, aj na navigáciu, keď nepoznáte cestu. No niekedy sa stane, že sa nám telefón vybije, stratíme signál alebo v tej rýchlosti nevieme naťukať novú trasu. Ak veľa cestujete, tak je určite lepšie investovať do kvalitnej navigácie. V dnešnom článku vám poradíme, ako navigáciu vybrať a podľa čoho ju vyberať.

Výber navigácie do auta – podľa čoho vyberať a na čo si dať pozor? (Foto: pixabay.com)

Podľa čoho vyberať?

Najprv by ste si mali stanoviť rozpočet, teda koľko ste ochotní na navigáciu minúť. Aj keď pre vás peniaze nemusia byť dôležitým kritériom, tak by ste mali približne vedieť, koľko ste za ňu ochotní dať. Vyžadovať to bude aj predajca, aby vám na základe toho mohol jednotlivé skupiny navigácií podľa ceny ukázať. Ak chcete pri nákupe ušetriť a máte veľmi obmedzený rozpočet, tak zvážte staršie modely navigácií alebo nakupovanie cez bazár.

Ďalej by ste si mali určiť, čo od navigácie požadujete a aké funkcie by mala mať. To záleží aj od toho, či cestujete pravidelne a potrebujete rozšírenejšie funkcie alebo len raz ročne, pričom sa len potrebujete dostať do stanovenej destinácie, no nechcete používať na cestu mapu.

Ak cestujete často, tak sú dokonca také navigácie, ktoré vás dokážu informovať o zápchach, dopravných nehodách, vašej rýchlosti a o vstavaných radaroch. Nezabúdajte ani na poistenie auta. Pre elektrické autá je dôležité pokrytie nabíjacími stanicami, zvoľte takú navigáciu, ktorá vám ich vie vyhľadať.

Príslušenstvo k navigácií

Ak si nechcete tieto veci kupovať dodatočne, tak by ste si mali skontrolovať, či ich navigácia, ktorú ste si vybrali, v balení obsahuje. Dôležitý je držiak do auta a je dobré, ak sa s ním dá jednoducho manipulovať. Ďalej je to praktická autonabíjačka a USB kábel na prepojenie s počítačom. Lepšie a drahšie navigácie obsahujú aj prijímač dopravných správ, ochrannú fóliu na displej alebo externú anténu.  Aj na príslušenstve viete ušetriť, stačí využiť auto-moto zľavy a nakúpiť pohodlne online.