www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Čo je lepšie –Android alebo iOS?

V súčasnosti je v ponuke už toľko telefónov, že je ťažké si vybrať. No ľudia sa momentálne delia len do takých dvoch hlavných skupín – tí, čo majú telefón s Androidom alebo ľudia, ktorí vlastnia iPhone s operačným systémom iOS. Oplatí sa investovať do iPhonov alebo naopak, väčšie výhody sú na strane Androidov? Prečítajte si tento článok a dozviete sa o tejto téme viac.

Čo je lepšie –Android alebo iOS?
Čo je lepšie –Android alebo iOS? (Foto: unsplash.com)

Telefóny so systémom iOS

Telefóny s týmto operačným systémom pochádzajú len od značky Apple. Sú to teda jedine iPhony a vo svete aj v súčasnosti sú stále populárne. Aj keď je už na trhu množstvo lepších a zároveň lacnejších značiek, iPhony sú stále veľmi obľúbené. No je to opodstatnené ?

Asi najväčšou výhodou je rýchlosť a jednoduchosť systému. Naozaj, ovládať telefón so systémom iOS dokážu ľudia v akejkoľvek vekovej kategórií. Výhodou je taktiež aj to, že ako náhle si kúpite novší model, automaticky sa vám prenesú dáta zo starého telefónu. Naopak, nevýhodami môže byť to, že sa do telefónu nedá jednoducho sťahovať zadarmo hudba, telefóny sú v oveľa vyššej cenovej kategórií a veľmi veľa aplikácií býva spoplatnených.

Telefóny s Androidom

Ak si chcete vybrať telefón s Androidom, máte na výber oveľa viac značiek, dizajnov aj cenových kategórií. Môžete si vybrať telefón za 90 eur a kľudne aj za 1100 eur. Takže najväčšou výhodou pri Androidoch je, že máte naozaj široký výber a máte možn2sť si vybrať aj keď nechcete investovať niekoľko stoviek eur. Telefóny s Androidom majú na výber oveľa viac aplikácií a oveľa jednoduchšie si viete do nich sťahovať hudbu.

Čo sa týka nevýhod, tak telefóny s Androidom majú oveľa nižšiu zabezpečenosť, horšia optimalizácia a aplikácie sú o niečo horšie spracované ako u tých, ktoré sa nachádzajú App Store v iPhonoch. Čo preferujete vy? Telefón s Androidom alebo ste skôr tí s „jabĺčkom“ ?