www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Najlepšie antivírusové programy zadarmo

V dnešnej dobe techniky je pomerne dôležité mať zabezpečenú aj elektroniku. Rôzni podvodníci už dokážu získavať vaše údaje cez internet, alebo vám do počítača bez vášho vedomia prenesú vírus, ktorý dokáže napríklad zakódovať vaše súbory a požadovať za ne výkupné, alebo bude všetky informácie posielať práve tomu hackerovi. Tu nájdete výber najlepších programov, ktoré vás pred vírusmi a hackermi z veľkej časti ochránia.

Avast!

V oblasti základnej ochrany sa Avast! osvedčil ako najviac spoľahlivý antivírusový program. Najlepšia je jeho posledná verzia, ktorá obsahuje anti-rootkit a anti-spyware systémy. Zaujímavé sú aj jej nastavenia, ktoré robíte ešte pri inštalácií a vďaka nim môžete synchronizovať Avast! v mobile a v počítači, takže sa nemusíte báť ani vírusov v mobile. Avast! spravil pokrok aj v oblasti informovania zákazníka – pri inštalácii vám podrobne popíše, ako budú vaše osobné informácie spracované. Hlavnou výhodou tohto softwaru ale ostáva to, že všetky nové súbory kontroluje ešte pred otvorením. Preto vírusy nemajú šancu do vášho počítača inštalovať nechcené programy.

AVG Antivirus

AVG Antivirus je vhodnou voľbou, pokiaľ chcete mať pokrytú celú škálu narušovania súkromia v počítači, ale úroveň zabezpečenia nebude taká ako u špecializovaných programov. Treba ale dať pozor na jednu vec – AVG Antivirus v minulosti predával osobné informácie používateľov, ale po zaplatení pokuty vyhlásili, že to už robiť nebudú. Zaujímavá je funkcia naplánovania skenovania počítača, takže program bude hľadať hrozby vtedy, keď vám to najviac bude vyhovovať a zároveň to bude automatické. Pri novom update vyšlo aj rozšírenie, ktoré bude poskytovať bezpečnosť pri prehliadaní internetu.

Najlepšie antivírusové programy zadarmo

360 Total Security

360 Totla Security si miesto na tomto zozname zaslúžilo vďaka možnostiam, ktoré používateľovi ponúka. Tento software je antivírus a ponúka aj možnosti anti-malware a anti-ransomware. Dokáže komunikovať s iným antivírusovým programom, takže ak nejaký používate, 360 Total Security bude robiť iba to, čo ten prvý nedokáže. Poskytne aj ochranu USB, internetu a súborového systému – kontroluje aj sťahované súbory, aj novo otvorené. Váš prehliadač bude chrániť pred podozrivými stránkami, phisingom a bude vás chrániť aj počas nákupov na internete. Ak sa vám tento software zapáči, je možnosť upgradu, po ktorom získate rôzne nové funkcie ako zrýchlenie internetového pripojenia, silnejšia ochrana Wi-Fi alebo odstraňovanie nepotrebných súborov.

Ako ušetriť na platených programoch?

Tu vieme pripomenúť niekoľko základných tipov, ako ušetriť celkovo pri kúpe cez internet. Verzie, ktoré si viete stiahnuť online ako platené, budú pre vás lacnejšie, ako keď si necháte poslať CD alebo DVD s programom. Aby ste sa vyhli prípadným problémom s funkčnosťou alebo legálnosťou, nakupujete len u autorizovaných predajcov. V neposledne rade viete ušetriť, vďaka rôznym akciám a zľavám. Rôzne zľavy, akcie, výpredaje a kupóny na zľavy nájdete na KuponyZdarma.sk, kde sú ich stovky do obľúbených obchodov. Určite tam nájdete aj zľavy, ktoré vám ušetria pri kúpe softvéru alebo počítačov.

Tri antivírusové programy vyššie sa vám určite oplatí stiahnuť – už len preto, že sú zadarmo. Poskytnú aspoň čiastočné bezpečie a upozornia vás na hrozby, s ktorými sa môžete stretnúť. Každý ponúka rôzne služby a špecifikácie. Vďaka ich nastaveniam, ktoré si môže prispôsobiť každý podľa seba, vám určite bude aspoň jeden z nich vyhovovať.

Foto: ilustračné