www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Kingston Digital rozširuje rad externých SSD

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila zahájenie dodávok miniatúrneho, prenosného a elegantného disku XS1000 External SSD. Disk XS1000 rozširuje rad externých SSD Kingston, kde nájdete aj XS2000. Oba disky sú extrémne kompaktné a vážia menej ako 29 gramov, aby sa dali ľahko nosiť vo vreckách.

Kingston XS1000 ponúka rýchlosť čítania až 1 050 MB/s1 a kapacitu 2 TB2, čo poskytuje dostatok priestoru na uloženie veľkého množstva fotografií, videí a súborov. Disk je dodávaný s USB-C3 na USB-A káblom. Zachováva tak spätnú kompatibilitu, aby bola zabezpečená bezproblémová konektivita aj so všetkými staršími zariadeniami. SSD disk XS1000, veľkosti prívesku na kľúče, slúži ako spoľahlivý spoločník pre ľahké zálohovanie súborov a zaručuje nepretržitý prístup k vašim dôležitým dokumentom, vzácnym spomienkam aj mediálnym súborom.

„Zákazníci hľadajú pohodlné, rýchle a spoľahlivé úložisko za dostupnú cenu. Vďaka XS1000 už hľadať nemusia, pretože im ponúkame viac možností pre externé úložisko,“ povedala Liny Cheliyan, obchodná manažérka pre Flash a SSD disky Kingston v regióne EMEA. „Tento disk sme navrhli ako kompaktný a elegantný, no má len polovičnú veľkosť štandardného SSD. To zabezpečuje bezkonkurenčnú mobilitu a robí z neho jasnú voľbu pre tých, čo hľadajú kombináciu pohodlia a špičkového výkonu.“

Disk XS1000 je k dispozícii v kapacitách 1 a 2 TB a vzťahuje sa naň obmedzená päťročná záruka4 s bezplatnou technickou podporou.

Vlastnosti a parametre prenosného SSD disku XS1000

 • Mobilita a vrecková veľkosť: Malé rozmery a nízka hmotnosť pod 29 gramov pre jednoduché ukladanie dát na cestách.
 • Spoľahlivé zálohovanie súborov: Vezmite si so sebou všetky dôležité súbory. Prenášajte a zálohujte na cestách svoje dokumenty, veľké fotografie, aj videá.
 • Väčšie úložisko: Rozšírte svoju mobilnú digitálnu knižnicu s kapacitou 2 TB2, aby ste si uchovali cenné životné okamihy.
 • Podpora USB 3.2 Gen 2: Dosiahnite rýchlosť čítania až 1 050 MB/s1 a so spätnou kompatibilitou s USB 3.2 Gen 1 bezproblémovú konektivitu aj so staršími zariadeniami.
 • Rozhranie: USB 3.2 Gen 2
 • Rýchlosť1: Čítanie až 1 050 MB/s, zápis až 1 000MB/s
 • NAND: 3D
 • Kapacita2: 1TB, 2TB
 • Rozmery: 69,54×32,58×13,5 mm
 • Hmotnosť: 7g
 • Materiál puzdra: Kov a plast
 • Teplota prevádzky: 0–40 °C
 • Teplota skladovania: −20–85 °C
 • Záruka/podpora4: Obmedzená 5-ročná záruka s bezplatnou technickou podporou
 • Kompatibilita: Windows 11, 10, macOS (v.10.15.x +), Linux (v. 4.4.x +), Chrome OS, Android


1 Na základe interných testov. Rýchlosť sa môže líšiť v závislosti na hostiteľskom hardvéri, softvéri a použití. Pre optimálne rýchlosti je vyžadované hostiteľské zariadenie USB 3.2 Gen 2.

2 Časť kapacity uvedenej na flash pamäťovom zariadení sa používa na formátovanie a ďalšie funkcie, a preto nie je k dispozícii pre ukladanie dát. Skutočná dostupná kapacita na ukladanie dát je teda menšia, než aká je uvedená na produktoch. Ďalšie informácie nájdete v príručke Kingston Flash Memory Guide.

3 USB Type-C a USB-C sú registrované ochranné známky USB Implementers Forum.

4 Obmedzená záruka 5 rokov alebo „zostávajúca životnosť SSD“, ktorú je možné zistiť pomocou aplikácie Kingston SSD Manager. Nový nepoužitý výrobok bude vykazovať hodnotu indikátoru opotrebovania 100, zatiaľ čo výrobok, ktorý dosiahol svoje hraničné medze cyklov programovania/mazania (P/E), vykazuje hodnotu indikátora opotrebenia 1. Podrobnosti nájdete na Kingston.com/wa.

5 Kompatibilita so zariadeniami Windows, Linux, iOS a Android sa môže líšiť a do značnej miery závisí od hostiteľského softvéru/hardvéru (informácie nájdete na stránkach podpory výrobcov). Pre zariadenie iOS/Android môže byť vyžadovaný ďalší kábel OTG (nie je dodávaný spoločnosťou Kingston).