www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Cenovo dostupná PTZ kamera AXIS M5526-E

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

Nová kamera AXIS M5526-E sa vyznačuje plynulým 360° otáčaním a zakaždým tiež (vďaka automatickému zaostrovaniu) detailným a ostrým obrazom. Kamera ponúka špičkovú obrazovú kvalitu vo vysokom rozlíšení 4 MPx a 10-násobné optické priblíženie.

Kvalitný obraz v každej situácii a zachovanie súkromia

Pokročilé funkcie Forensic WDR a Lightfinder 2.0 zaručujú obraz so sýtymi farbami a ostrými detailmi pri pohybujúcich sa objektoch i pri náročných svetelných podmienkach alebo takmer v úplnej tme. Kamera má navyše integrovaný infračervený prísvit, takže vďaka vynikajúcej citlivosti na svetlo a IR prísvitu poskytuje cez deň / v noci dokonalý prehľad, aj forenzné detaily.

Kamera umožňuje voliť medzi tromi scénickými profilmi (vnútorný, vonkajší a forenzný) so špecifickými nastaveniami obrazu optimalizovanými pre nasadenie v konkrétnom scenári. Aby sa zachovalo súkromie napr. pri susednej nehnuteľnosti, ponúka kamera funkciu privátneho maskovania s mozaikou, ktorá umožňuje automaticky rozpixelovať celé oblasti v zábere kamery.

AI video analytika a podpora obojsmerného zvuku

Kamera má vo svojej výbave všetko potrebné na sledovanie a identifikáciu podozrivého správania. Vďaka SoC platforme ARTPEC-8 má integrovanú jednotku hlbokého učenia (DLPU) umožňujúcu lepšie spracovanie a ukladanie dát. Pomocou aplikácie AXIS Object Analytics dokáže detekovať a klasifikovať osoby, vozidlá (aj rôzne typy vozidiel v zábere) a prispôsobiť tak dohľad špecifickým potrebám v mieste inštalácie. Technológia Zipstream s podporou štandardov H.264 a H.265 navyše významne znižuje požiadavky na šírku pásma a veľkosť dátového úložiska.

Vďaka podpore obojsmernej audio komunikácie a možnosti integrovať doplnkové periférie, ako je napr. mikrofón a I/O rozhraniu, môže obsluha oveľa rýchlejšie a ľahšie reagovať na prípadné incidenty, alebo dokonca priamo s narušiteľmi komunikovať. To významne zvyšuje hodnotu kamerového systému.

Legendárne kybernetické zabezpečenie

Medzi už štandardnú výbavu kamier Axis v oblasti zabezpečenia neoprávneného prístupu a kybernetickej bezpečnosti je okrem iného integrovaná pokročilá hardvérová platforma AXIS Edge Vault, ktorá chráni integritu zariadenia už od výroby a zabezpečuje ochranu systému ako celku.


Medzi kľúčové vlastnosti AXIS M5526-E PTZ patria:

  • vynikajúca kvalita obrazu v rozlíšení 4 MPx
  • 10-násobné optické priblíženie
  • plynulé 360° otáčanie
  • Forensic WDR, Lightfinder 2.0, IR prísvit
  • podpora pokročilej video analytiky
  • vstavané funkcie kybernetickej bezpečnosti
  • kompresná technológia Zipstream s podporou štandardov H.264/H.265
  • I/O konektivita a podpora obojsmernej zvukovej komunikácie

Kamera AXIS M5526-E PTZ bude na Slovensku k dispozícii 1. štvrťroku 2024 prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.