www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Ako môže inteligentný kamerový systém zarábať peniaze?

Moderný kamerový systém už dávno neznamená sledovanie rozmazaných analógových záberov, (v prípade incidentov) prezeranie hodín záznamov alebo nonstop väznenie operátora v temnej miestnosti. Čo firmám prináša investícia do moderného bezpečnostného systému? Predovšetkým úsporu – úsporu času, peňazí, a často aj nervov.

Platí to dvojnásobne, pokiaľ ide o tzv. All-In-One riešenie, teda systém, ktorého prvky (kamery, senzory, softvér na správu) sú poskladané z produktov od jedného výrobcu. V takom prípade totiž odpadajú problémy s integráciou, problémy s kompatibilitou (všetkým dôverne poznáme hlášky typu „používate nekompatibilnú verziu XX.Y.Z“) alebo začarovaný kruh technickej podpory, v ktorom je chyba vždy na strane niekoho iného.

Prečo staviť na All-In-One bezpečnostné riešenie od Axis Communications?

Príkladom All-In-One riešenia prispôsobeného na mieru stredným a menším podnikom je systém Axis Camera Station. Založený je na inteligentných koncových zariadeniach a intuitívnom softvéri na správu videa, ktorý umožňuje jednoduché nastavenie a ovládanie kamier a ďalších bezpečnostných prvkov. Takéto zabezpečenie zaistí nielen ochranu vášho majetku a často aj zdravia (v časoch covidu to platí dvojnásobne), ale dokáže vám tiež zarobiť peniaze. Pýtate sa ako?

1.      Zabraňuje stratám. Preventívne, aj keď dôjde k incidentom

To, že samotná prítomnosť kamerového systému pôsobí preventívne, je mnohokrát overený fakt. Ak však samotná prevencia zlyhá a skutočne dôjde k incidentu, je záznam z kamerového systému zásadným dôkazom pri vyšetrovaní. To napokon opakovane potvrdzujú skúsenosti polície aj bezpečnostných agentúr. Šikovný softvér na správu videa vám navyše ušetrí čas strávený prehľadávaním hodín záznamov. Napríklad aj tým, že sám rozpozná momenty, kedy sa v zábere iečo dialo, a vizualizuje ich na časovej osi. Export kľúčového záznamu z kamery potom nie je zložitejší než nahranie novej instastorky (a tiež ho môžete spraviť z mobilu). Tie najlepšie platformy pre video dohľad potom myslia aj na GDPR a môžete ich prostredníctvom jednoducho zamaskovať vybrané osoby v zázname. Ľahko tak dodržíte pravidlá pre ochranu osobných údajov.


Ako funguje IP kamerový systém?

Moderné IP bezpečnostné systémy si predstavte ako múdru sieť bezpečnostných senzorov (kamier, senzorov, reproduktorov a ďalších zariadení), ktoré sa zbiehajú na jednej platforme – softvéri na správu videa (často sa označuje ako VMS z anglického Video Management Software). Práve VMS (ako napr. AXIS Camera Station) je zastrešujúcim a spájajúcim prvkom bezpečnostného systému, ktorý vám umožňuje jednotlivé bezpečnostné prvky nastaviť, skontrolovať a v prípade incidentu preveriť ich výstupy.


2.      Šetrí čas. Umožní vám spravovať prístupy zamestnancov a dodávateľov

Občas nestačia dobré dvere, ale je potrebný aj spoľahlivý vrátnik. To v prenesenom zmysle slova platí aj pre systémy zabezpečenia. Prostredníctvom All-In-One riešení od Axis Communications môžete v jedinej platforme spravovať zároveň kamery aj prístupový systém. Kontrola riadenia prístupu vám umožní udeliť alebo zamietnuť prístup, kontrolovať kto do vášho objektu, či prevádzky vstúpi, a tiež vizuálne overiť, či údaje z prístupovej karty súhlasia s osobou, ktorá prichádza. V prípade incidentov je rýchle prehľadanie záznamov z prístupového systému ďalším z dôležitých podkladov pri vyšetrovaní. Netreba dodávať, že vzdialené ovládanie a kontrola prístupu šetria váš čas, aj čas vašich zamestnancov. Nečakaná návšteva dodávateľa? Prostredníctvom jednej platformy mu dáte jednorazový prístup do objektu a pomocou kamier skontrolujete, že všetko prebehlo tak, ako má. Jednoducho.

3.      Predikuje problémy skôr, než ich vidíte

Predikcia ťažkostí skôr, ako nastanú, sa osvedčuje najmä v prípade výrobných liniek. Šikovný kamerový systém môže pomôcť nielen s rýchlou identifikáciou problému, ale aj s jeho odhalením v čase, keď sa všetko javí zdanlivo v poriadku. K tomu môžu dobre poslúžiť napríklad termálne kamery, ktoré sledujú teplotu strojov a rozpoznajú dlhodobé prehrievanie. Včasný servis potom zabráni väčším stratám spôsobeným významnejšou poruchou strojov a následným zastavením výrobnej linky. Podniky s viac pobočkami alebo s rozsiahlejším kamerovým systémom zas profitujú z dát, ktoré im bezpečnostný systém poskytuje – napríklad o tom, v aký deň a čas dochádza najčastejšie k incidentom.

4.      Zvládne analyzovať pohyb zákazníkov a spočítať konverzie

Inteligentné kamerové systémy urobili výrazný krok vpred nielen v kvalite obrazu, ale predovšetkým v inteligencii video analýzy. Tá sa významne osvedčuje vo všetkých oblastiach monitorovania – od priemyslu po retail. Moderné kamery od Axis Communications disponujú výkonnými procesormi – v podstate sú samy o sebe počítačom. Veľká časť analýz sa preto robí priamo vo vnútri kamier (tzv. Edge Computing). Chcete okrem monitoringu spočítať, koľko osôb denne prejde okolo vašej prevádzky? A koľko z nich vstúpi dnu? Koľko návštevníkov obchodu skutočne aj nakúpi? A v aké dni alebo hodiny najčastejšie? Prajete si prepojiť kamerový systém s pokladňou? To všetko dnes bežne dokáže All-In-One kamerové riešenie a sprostredkuje vám tak úplne nový pohľad na váš biznis. Pre optimalizáciu prevádzky a nasadenie zamestnancov tak budete mať konečne spoľahlivé dáta.

5.      V kríze vás podrží, ako ukázal COVID-19

Pandémia nám ukázala, že investície do bezpečnostných technológií sa skrátka vyplatia. V situácii, ktorú ešte pred rokom predvídal málokto, teraz inteligentné kamery šetria zamestnancov (tí môžu napríklad vzdialene overiť vizuálne situáciu), umožňujú vzdialenú správu vstupov, eliminujú riziká nákazy a pomáhajú s dodržiavaním epidemiologických nariadení. Termálne kamery hromadne kontrolujú teplotu osôb pri vstupe do objektov, iné zas počet osôb v predajniach. Všetko efektívnejšie a predovšetkým lacnejšie, než by to zvládol človek.

Bezpečnosť je neoddeliteľnou súčasťou podnikania a výhodou moderných kamerových systémov je, že vám dokážu zabezpečiť oveľa viac než „len“ video dohľad. Stávajú sa piliermi produktivity, efektivity a rozvoja biznisu. Ak premýšľate o investícii s vysokou návratnosťou do budúcnosti, inteligentný kamerový systém je dobrým začiatkom.

Pozrite sa, čo všetko vám All-In-One riešenie od Axis Communications ponúka.