www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Kingston dodávateľom SSD diskov do dátového centra spoločnosti Seznam.cz

Spoločnosť Kingston, najväčší svetový nezávislý výrobca pamäťových produktov, sa podieľala na dodávkach komponentov do najmodernejšieho dátového centra spoločnosti Seznam.cz. Ide o jednu z najväčších spoluprác pre spoločnosť Kingston v strednej a východnej Európe. Medzi dodávané produkty, ktoré sa v jednom dátovom centre uplatnia v rádovo stovkách až tisícov, patria serverové pamäte s výkonom 3 200 MHz a výkonné SSD radu Enterprise.

Following Shot of IT Engineer Walking Through Data Center Corridor with Rows of Rack Servers.

„V oboch prípadoch sa jedná o výrobky špičkových parametrov, ktoré dokonca prevyšujú európske priemery napríklad v rámci používaných frekvencií, či kapacity,“ povedal Marcin Gaczor, obchodný riaditeľ pre Českú a Slovenskú republiku. Zároveň je podľa neho pre Kingston veľmi zaujímavé podieľať sa na takto významnej zákazke nielen v SR, ale v rámci celého regiónu strednej a východnej Európy. „Projekt dodávok nových SSD do datacentier Seznam.cz je výnimočný svojím rozsahom. Zároveň tiež významom, pretože tím Seznamu unikátne dizajnuje dátové centrá podľa svojich potrieb, čím sa radí medzi najväčších svetových hráčov,“ dodáva Gaczor.

„Keď dosiahnete určitú veľkosť a začnete premýšľať o optimalizácii, zistíte, že štandardné riešenie vám nevyhovuje nákladovo ani tým, čo poskytuje. My sme navyše technologická firma, preto si dokážeme vytvoriť alebo poskladať existujúce technológie tak, aby to pomáhalo nášmu biznisu,“ povedal Vlastimil Pečínka, konateľ spoločnosti Seznam.cz datová centra.

Spoločnosť Seznam.cz prevádzkuje v ČR zatiaľ tri dátové centrá, jedno vlastné, a dve prenajaté. V pláne je však výstavba ďalšieho vlastného dátového centra. Dátové centrá majú slúžiť len pre potreby Seznam.

„To, ako sa nám darí v digitálnom svete, sa odráža aj na tom fyzickom. Naša infraštruktúra potrebuje absorbovať vyššie a vyššie nároky na výpočtový výkon a uložené dáta. Dáta sú ropou 21. storočia. Generujú ich nielen naše služby poskytované používateľom, ale v nemalej miere aj sama infraštruktúra,“ vysvetľuje Vlastimil Pečínka.

Prechádzame na nové formáty

Dopyt spoločnosti Seznam.cz po výkonných a spoľahlivých SSD dokazuje nástup týchto riešení aj v podnikovej sfére a datacentrách.

„Výhody SSD sú zrejmé – rýchlosť čítania a zápisu a nízke latencie, v prípade NVMe i priepustnosť zbernice. U NVMe sa pridáva aj malý rozmer, klasické SATA SSD má „form factor“ ešte z čias rotačných diskov. To je výhodné snáď už len tam, kde potrebujeme upgradovať staršie stroje bez podpory NVMe,“ povedal Pečínka. Jeho názor potvrdzujú aj dáta z najnovšieho prieskumu medzi českými dátovými centrami, na ktorom sa spoločnosť Kingston podieľala.

Z prieskumu vyplýva, že v minulom roku ich 50% navyšovalo svoju kapacitu s ohľadom na zvýšený dopyt a väčší objem dát. Druhá polovica rozširuje svoju kapacitu priebežne, alebo vykonala rozšírenie už pred rokom 2020, teda využíva svoje rezervy. Pri rozšírení, modernizácii alebo optimalizácii všetky dátové centrá, s výnimkou jedného, ​​uviedla, že novo inštalujú úložiská Enterprise SSD, a to všetkých typov (SAS, NVMe, SATA).

Server room

SSD na skúšku

Podľa expertov spoločnosti Kingston bude aj v najbližších rokoch pokračovať rozvoj dátových centier. Posúva ho niekoľko faktorov, vrátane generovania väčšieho objemu dát na strane koncových používateľov, ale aj firiem zameraných na elektronické služby.

„Nejde len o výkon a kapacitu. Ďalší posun k SSD v dátových centrách je motivovaný snahou o priestorové a energetické úspory a tiež väčším dôrazom na zabezpečenie, teda pokročilé šifrovanie úložísk,“ povedal Tony Hollingsbee, EMEA business manager pre produkty SSD.

Spoločnosť Kingston tento rok uvedie ďalší pokročilý model SSD pre používateľov Enterprise – disk U.2 NVMe DC 1500M, určený pre širokú škálu dátovo náročných úloh, vrátane cloud computingu, webhostingu a virtuálnych infraštruktúr.

V rámci filozofie Kingston Is With You nejde len o vývoj nových produktov, ale aj o prístup, ktorý pomôže zákazníkom nájsť ideálne riešenie a to aj priamo na mieru.

„Vďaka širokému priamemu zastúpeniu viac než v 110 krajinách vie Kingston lepšie reagovať na lokálne potreby a ponúkať aj „riešenia na mieru“. V Českej republike veľmi úspešne realizujeme naše programy Try before You Buy, kde majú zákazníci možnosť nezáväzne si otestovať produkty Kingston Enterprise, a Design-In program, v rámci ktorého vieme kvalifikovaným zákazníkom ponúknuť produkty mimo štandardnú ponuku,“ dodáva Gaczor.