www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Vyvraciame 3 mýty o tepelných čerpadlách

Ak zvažujete kúpu tepelného čerpadla a zisťujete si informácie o tomto zdroji tepla na internete, pravdepodobne ste už narazili minimálne na niektoré z nižšie uvedených tvrdení. Áno, je pravdou, že sa medzi majiteľmi tepelných čerpadiel nájdu takí, ktorým tento zdroj tepla neslúži podľa pôvodných predstáv. Avšak sklamania týchto majiteľov sú často spôsobené výberom nesprávneho tepelného čerpadla.

Vyvraciame 3 mýty o tepelných čerpadlách
Vyvraciame 3 mýty o tepelných čerpadlách (zdroj: GSPhotography / Shutterstock.com)

Nedokážu zaistiť dostatok tepla či teplej vody

Môže sa stať, že ak vám predajca odporučí nevhodný typ tepelného čerpadla či nekvalitné tepelné čerpadlo správneho typu, riskujete pri nízkych vonkajších teplotách nedostatok tepla či teplej vody. Ak si však zakúpite kvalitné tepelné čerpadlo správneho typu, môžete sa tešiť na stabilné dodávky tepla a teplej vody bez ohľadu na aktuálne poveternostné podmienky, kedy kvalitné tepelné čerpadlá dokážu bez problémov fungovať aj pri teplotách okolo -20 °C.

Ich prevádzka je v porovnaní s informáciami od predajcu drahšia

Toto platí v prípade, kedy si tepelné čerpadlo kúpite od nepoctivého predajcu, ktorý svojim zákazníkom zámerne poskytuje nepravdivé údaje. Ak sa pri výbere tepelného čerpadla obmedzíte na produkty, ktorých parametre overil a potvrdil nezávislý skúšobný ústav, tj. bola mu udelená Európska značka kvality Q, môžete sa spoľahnúť na to, že vás pri prevádzke tepelného čerpadla nečakajú nepríjemné prekvapenia.

Ďalej, kvalitné tepelné čerpadlá nevyžadujú každoročné povinné revízie chladivového okruhu či servisné prehliadky, tj. ani v tomto smere vás nečakajú žiadne výdavky.

Majú krátku životnosť

Aj toto platí len v prípade, že pre svoju domácnosť vyberiete nevhodné tepelné čerpadlo, napr. tepelné čerpadlo, pri ktorom bude v rámci prevádzky preťažovaný kompresor. Potom naozaj dochádza k skráteniu životnosti. V prípade, že tepelné čerpadlo je konštruované na požadovaný výkon, môžete predpokladať životnosť kompresoru medzi 80 000 – 100 000 motohodinami, kedy v tuzemských klimatických podmienkach sú kompresory v prevádzke cca 2 000 – 5 500 motohodín ročne.

Komerčný článok

Štítky: