www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Nové tonery alebo cartridge – čo sa oplatí viac?

Tlačiarne či kopírky nájdeme vo väčšine domácností a prakticky v každej firme. Tonery Xerox sú určené pre laserové tlačiarne rovnako ako Konica Minolta. Cartridge sú zasa určené pre atramentové tlačiarne. Pri výbere však s tým môžete mať menší problém.

Nové tonery alebo cartridge - čo sa oplatí viac?
Nové tonery alebo cartridge – čo sa oplatí viac? (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Čo je toner a čo cartridge

Tonery Xerox obsahujú prášok a ide o tonerové kazety, ktoré sú určené len pre laserové tlačiarne. V praxi to teda znamená, že si kúpite celú kazetu a tú potom vymeníte. Cartridge sa používajú len pre atramentové tlačiarne. Na rozdiel od tonerov je možné doplniť atrament a nemusíte tak meniť celú kazetu. Prázdny cartridge môžete aj odovzdať a zakúpiť si naplnený.

Laserová alebo atramentová tlačiareň

Laserová tlačiareň do ktorej sa dáva tonerová kazeta Konica Minolta bez možnosti dopĺňania je jasnou voľbou pre tých, ktorý využívajú predovšetkým čiernobielu tlač. Tieto tlačiarne sú rýchle a pri tlači väčšieho množstva dokumentov sú aj z finančného hľadiska výhodnejšie.

Atramentové tlačiarne s cartridge dosahujú vyššiu kvalitu tlače najmä pri fotkách alebo obrázkoch. Tlač vás samozrejme vyjde lacnejšie, ak budete cartridge dopĺňať atramentom, pretože spotreba farby býva vyššia ako v prípade laserovej tlačiarne.

Kde sa ešte dá ušetriť

Voľba tlačiarne a teda aj náplne, tonera alebo cartridge, závisí hlavne od vašich požiadaviek a potrieb na tlač. Väčšina tlačiarní ale umožňuje nastaviť aj tzv. úspornú tlač alebo nastaviť množstvo farby, ktoré sa na tlač použije. Znížením množstva farby sa kvalita tlače výrazne nezníži a niekedy túto zmenu ani nepostrehnete.

Ušetríte tým ale dosť toneru či atramentu. Ak sa vyžaduje vyššia kvalita tlače môžete ponechať štandardné nastavenie tlačiarne, alebo naopak farbu pridať. V rámci úspory papiera môžete využívať obojstrannú tlač alebo si online objednať výhodné balenia atramentu alebo tonerov.

Text:PR