www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Kamery, cloud a bezpečnost

Videozáznam bezpečnostné kamery zvyčajne ukladajú na pamäťovú kartu, ktorá je vložená priamo do kamery, buď ako nekonečnú slučku (nekonečný záznam, ktorý sa neustále prepisuje), alebo ako krátke klipy zachytávajúce každý pohyb pred objektívom. Z pohľadu bezpečnosti je však najvýhodnejší priamy záznam do cloudu, tz. Cloud Recording. Prečo práve Cloud?


Bezpečnostné kamery sú určené pre nepretržitý dohľad 24/7. S ich pomocou môžete mať neustály prehľad o tom, čo sa práve deje u vás doma, a to odkiaľkoľvek na svete. Vďaka nočnému videniu, zvukovým senzorom a umelej inteligencii vás kamery okamžite upozornia keď zaznamenajú podozrivý pohyb, alebo zvuk, takže budete mať vždy o všetkom prehľad a nič vás len tak neprekvapí.

Čo sa môže pokaziť…

Pamäťové karty z dlhodobého hľadiska nie sú tým najvhodnejším médiom pre záznam, pretože sa ich pamäťové bunky neustálym prepisovaním opotrebúvajú. Pri bežnom nasadení vo fotoaparáte, v smartfóne, alebo v akčnej kamere vydrží jedna kartička pokojne niekoľko rokov, no v prípade bezpečnostnej kamery sa video vo vysokom rozlíšení pri 30fps zapisuje na tú istú pamäťovú kartu prakticky neustále, takže sa bunky opotrebúvajú oveľa rýchlejšie. Mohlo by sa ľahko stať, že karta vypovie službu v tom najhoršom momente a vy nebudete mať zaznamenané práve to najdôležitejšie. Odporúčame preto pre lokálne zálohy voliť vždy väčšiu kapacitu pamäťovej karty, pretože napr. pri 16 GB karte znamená 1 TB dát viac ako 62 úplných prepísaní karty, zatiaľ čo u 256 GB karty sú to len 4 prepísania.

Rovnako sa alebo bude snažiť na mieste zničiť všetky stopy napr. aj zlodej a kartička v kamere pre neho nebude žiadnou veľkou prekážkou. Keď však budete mať okrem lokálneho záznamu video uložené aj na cloudovom disku „na internete“, budete mať svoju bezpečnú dobre chránenú zálohu.

Tarify pre Cloud Recording

Nové domáce bezpečnostné kamery D-Link podporujú službu Cloud Recording a pre každého ponúkajú bezplatný program FREE pre max. 3 kamery s archiváciou záznamov na 1 deň (neobmedzený priestor). To zvyčajne postačuje, pretože v prípade potreby si video z kamery viete do 24 hodín od záznamu ľahko stiahnuť do počítača alebo mobilu. V prípade, že chcete viac, môžete si za 2,49€ mesačne aktivovať program BASIC, pri ktorom každé video ostáva archivované po dobu 7 dní, alebo za 4,99€ program PREMIUM s archívom na 14 dní pre až 5 kamier, prípadne program PRO pre max. 10 kamier s archívom až na 30 dní za 9,99 mesačne. Tieto služby ponúka D-Link aj za zvýhodnené ročné predplatné s tarifom od 24,99€ do 99,99€ (pri každom tarife ročná úspora 16%).

Pokiaľ vám stačí 1-dňový archív pre max. 3 kamery D-Link, môžete využívať tarif FREE úplne bez obmedzení a zadarmo. Zo strany D-Linku je to smerom k zákazníkom veľmi ústretový krok, pretože cloudové služby bývajú obvykle spoplatnené, obzvlášť pokiaľ ide o archiváciu veľkých objemov dát ako je video z kamery. Ich servery sú navyše umiestnené v Európe (Nemecko), kde platia prísne predpisy o ochrane osobných údajov a GDPR. Zabezpečenie je tu preto na špičkovej úrovni.

Jedna aplikácia pre všetko

Na prístup, obsluhu a nastavovanie všetkých smart zariadení D-Link vo vašej domácnosti budete používať len jednu veľmi intuitívnu aplikáciu – mydlink. Váš digitálny život sa tým zjednoduší, pretože celý systém je navrhnutý s ohľadom na používateľov, ktorí nepotrebujú žiadne výnimočné znalosti alebo technické zručnosti. S jej pomocou získate vo svojom smartfóne okamžitý prístup ku svojim kamerám a cloudovým službám alebo záznamom Cloud Recording.