www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Otváranie dverí mobilom, aj prstom

Dokážete si prestaviť, že sa do svojho domu dostanete bez kľúčov, len s vaším nezameniteľným odtlačkom prsta? A čo tak pomocou mobilného telefónu s bluetooth, ktorý dokonca nemusíte ani len vyberať z vrecka? Najnovšie dverové prístupové jednotky na báze IP od spoločnosti 2N umožňujú prístup do objektu aj na základe takýchto scenárov.

Spomínané zariadenia fungujú ako samostatné jednotky, ale aj ako modul pre interkomy 2N Helios IP Verso. Biometrická čítačka prináša nový spôsob otvárania dverí a prístupu do budov, či priestorov, ktoré vyžadujú maximálny stupeň zabezpečenia. 2N Access Unit Fingerprint Reader má vystupujúcu konštrukciu, ktorá je ergonomická, a nie je teda potrebné prechádzať prstom viackrát. Jednotka okamžite indikuje povolenie alebo zamietnutie prístupu viacfarebnou diódou a zvukovým znamením. Čítačka je osadená najlepším dostupným senzorom na trhu SilkID s rozlíšením 2 MP a rýchlosťou snímania 12 fps. Samotná snímacia plocha je pokrytá veľmi odolným sklom a poskytuje dostatok priestoru vďaka rozmerom 15×20 mm.

Rozpozná skutočné odtlačky

access_unit_fingerprint_rightVďaka tejto kvalitnej snímacej ploche dokáže jednotka s istotou detekovať akékoľvek pokusy o podvod, napríklad s použitím silikónu, latexu, želatíny či filmovej fólie. Využíva patentovanú technológiu hardvérovej a softvérovej detekcie a radí sa medzi najlepšie na svete. Konštrukcia jednotky je veľmi odolná a zariadenie je tak vhodné ako pre vnútorné, tak i pre vonkajšie použitie. Na funkčnosť čítačky nemá vplyv ani priame slnko, dážď alebo mráz. Elegantný dizajn a čistota línií jednotky 2N® Access Unit Fingerprint Reader z nej navyše robia veľmi pekný doplnok dverí.

Pre zvýšenie úrovne zabezpečenia môže ako modul v produkte 2N® Helios IP Verso slúžiť čítačka ako druhá úroveň autentifikácie, ktorá dopĺňa modul s čítačkou RFID, Bluetooth alebo s klávesnicou, a zabráni tak vniknutiu osoby s ukradnutým čipom.

Bezkontaktný prístup len pomocou telefónu

Bluetooth jednotka 2N Access Unit sa môže používať úplne samostatne alebo ako súčasť väčšieho bezpečnostného systému. Pôvodne bola dostupná s čítačkou RFID, teraz vie pracovať aj s technológiou Bluetooth a dokáže otvoriť dvere len za pomoci inteligentného telefónu či tabletu. Jednotka komunikuje s mobilnou aplikáciou 2N® Mobile Key, ktorá je na stiahnutie zdarma a má celkovo tri módy prístupu:

  • Tap in App mód – v momente, kedy ste s chytrým telefónom v dosahu čítačky, stlačíte na telefóne ikonu na otváranie dverí. Vzdialenosť, na ktorú môže aplikácia komunikovať s čítačkou Bluetooth, je manuálne nastaviteľná a môže byť až 10 m.
  • Proximity mód – v okamihu, keď sa priblížite k jednotke na nastavenú vzdialenosť, sa dvere samé otvoria. Telefón nemusíte vôbec vyberať z vrecka, či batohu.
  • Touch mód – dotknete sa fyzicky Bluetooth jednotky, ktorá má v sebe zabudovaný dotykový senzor. Telefón s nainštalovanou aplikáciou máte stále uložený vo vrecku či v batohu.
    Vyššie uvedené módy možno pre vyššiu bezpečnosť potvrdiť PIN kódom zadaným v aplikácii, tzv. dvojitá identifikácia používateľa.

„Snažíme sa držať krok s dobou a uvedomujeme si moderné trendy. Nikto nechce nosiť po vreckách či v peňaženke balíček rôznych prístupových kariet a čipov. Rovnako, ako dnes dokáže mobilné zariadenia nahradiť platobnú kartu, vieme s našou novou jednotkou 2N® Access Unit nahradiť vstupné RFID čipy pomocou technológie Bluetooth,“ povedal Tomáš Vystavěl, Product Marketing Director, v spoločnosti 2N.

Obe jednotky nájdu uplatnenie najmä v administratívnych budovách, či rezidenčných štvrtiach, kde napríklad otvoria garáž alebo vstupné dvere bez nutnosti ďalšieho ovládača. Ideálne sú tiež pre  moderné uzavreté kancelárske komplexy alebo hotely s rôznymi zónami prístupu, kde môže poslúžiť na rozdelenie týchto zón a ušetriť neustále vydávanie nových RFID kariet, rovnako ako šetrí miesto v peňaženke. Zabezpečenie poskytujú šifrovacie algoritmy založené na štandardoch AES-128 a RSA-1024. Jednotka 2N Access Unit využíva technológiu Bluetooth v4 (Bluetooth Smart) a zadarmo je k dispozícii aj aplikácia pre platformy iOS a Android v App Store alebo Google Play. Jednotky sú postavené na IP technológii a sú napájané prostredníctvom PoE a preto nepotrebujú ďalší zdroj. Zámok, rovnako ako senzor monitorujúci otvorené dvere alebo odchodové tlačidlo, sú pripojené priamo do jednotky, čím sa výrazným spôsobom zjednoduší inštalácia.