www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Axis uviedol 7. generáciu vlastného čipu ARTPEC

Axis Communications predstavuje ARTPEC-7, novú generáciu vlastného procesoru optimalizovaného pre sieťové video. Nový čip prinesie kamerám Axis celý rad vyspelých funkcií, napríklad lepšiu obrazovú kvalitu, pokročilé funkcie zabezpečenia, efektívnejšiu kompresiu a možnosť nasadenia pôsobivej video analytiky priamo v kamere. Navyše vďaka tomu, že sa čip vyvíja priamo v spoločnosti Axis, umožňuje vyššiu úroveň kontroly na zabezpečenie efektívnej kybernetickej bezpečnosti. Nový čip sa stáva základom pre väčšinu produktov Axis. Jednou z prvých kamier s čipom ARTPEC-7 je model AXIS P1375, ktorý mal svoju premiéru na veľtrhu ISC West v Las Vegas.

„Pri pohľade na súčasný trh vidíme, že Axis má ako jeden z mála výrobcov vlastného procesorového systému silnú konkurenčnú výhodu,“ povedal Johan Paulsson, technologický riaditeľ spoločnosti Axis. „Nad každým jednotlivým tranzistorom v zariadení máme plnú kontrolu, čo je z pohľadu dôvery a kybernetickej bezpečnosti veľmi dôležité. Navyše na rozdiel od iných procesorov nemá ARTPEC-7 viacúčelový dizajn, ale je 100 % optimalizovaný pre kvalitné riešenia sieťového video dohľadu.“

artpec7_circuit_board

Ešte lepší obraz za akýchkoľvek podmienok

Procesor ARTPEC-7 vďaka úplne novému procesu spracovania obrazu vylepšuje všetky značkové technológie Axis na zvládnutie náročných svetelných podmienok. Napríklad technológia Lightfinder v novej verzii 2.0 vykreslí aj v tých najtmavších scénach oveľa sýtejšie a realistickejšie farby než kedykoľvek predtým a dodá ostrejšie zábery pohybujúcich sa objektov. Podobne je na tom technológia Forensic WDR. Tá poskytne jasnejší obraz pohybujúcich sa objektov, ale tiež väčšie detaily pri silnom protisvetle, alebo pri scénach s veľkými rozdielmi v kontrastoch medzi najsvetlejšími a najtmavšími miestami. Snímaný obraz obsahuje menej rušivých artefaktov, má nižšiu hladinu sumu a menšie množstvo tzv. „duchov“. Zvýšená citlivosť na svetlo tiež výrazne zvyšuje dosah kamier s IR prísvitom.

Väčšia bezpečnosť, výkonnejšia  kompresia a pôsobivá videoanalytika

ARTPEC-7 disponuje silnými bezpečnostnými funkciami, vrátane podpísaného firmvéru, takže je možné inštalovať do zariadení len bezpečný firmvér. Zabezpečené je tiež bootovanie, ktoré bráni spusteniu neautorizovaného firmvéru po reštarte. Kamery Axis s novým čipom umožnia používateľom v závislosti od ich preferencií vybrať si medzi kódovaním videa kodekmi H.264 a H.265. Štandard kódovania v kombinácii s technológiou Axis Zipstream bude potrebovať ešte nižšiu šírku pásma a menší úložný priestor pre video bez nutnosti zníženia obrazovej kvality. Samozrejme používatelia môžu kedykoľvek podľa potreby zmeniť svoju voľbu kodeku. ARPEC-7 je vybavený systémom detekcie objektov v reálnom čase, ktorý umožní spoločnosti Axis a jej partnerom vyvíjať výkonné analytické nástroje na automatické rozpoznanie a rozlíšenie medzi ľuďmi, tvárami a ďalšími objektmi.

Nové kamery AXIS P1375 s čipom ARTPEC-7

AXIS Fixed Box IR Illuminator Kit A and AXIS P13 Weathershield Extension A (1)Nová generácia kamier s novým čipom ARPTEC-7 na seba nenechala dlho čakať. Ako prvé boli predstavené kamery AXIS P1375 a AXIS P1375-E, čo sú modely do interiéru a exteriéru, ktoré sú ideálne pre dohľad na otvorených priestoroch, kde je potrebná vysoká úroveň detailov, ako sú parky, nakladacie rampy, banky alebo samoobslužné priestory v obchodoch. Exteriérová kamera AXIS P1375-E je dostupná aj s novým a doplnkovým príslušenstvom AXIS Fixed Box IR Illuminator Kit A a AXIS P13 Weathershield Extension A.

Medzi hlavné benefity AXIS P1375 a AXIS P1375-E patria:

  • 1080p vo formáte 16:9 pri 60 fps
  • Lightfinder 2.0 a Forensic WDR
  • Zipstream s kodekmi H.264 a H.265
  • Exteriérový model môže byť vybavený voliteľným IR prísvitom
  • Podpora pre digitálny mikrofón

Nové modely AXIS P1375 a AXIS P1375-E budú v Českej republike a na Slovensku dostupné od mája 2019 prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.