www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Čo zohľadňovať pri výbere nového auta?

Automobily sú našimi pomocníkmi a umožňujú nám byť mobilnými za každých okolností. Aj keď Slovensko patrí dlhodobo ku krajinám, kde sa vyprodukuje veľké množstvo áut na počet obyvateľov, väčšina Slovákov totiž uprednostňuje skôr staršie automobily.

Čo zohľadňovať pri výbere nového auta?
Čo zohľadňovať pri výbere nového auta? (Foto: unsplash.com)

Čo by sme ale mali zohľadňovať pri výbere nového auta?

Typ auta

Pri výbere nového auta zohľadňujte predovšetkým to, či chcete auto na reprezentovanie, športové aktivity, alebo pre rodinu. Ak ste slobodní muž, odporúčame kúpiť si športové auto s parádnymi športovými sedačkami a peknou karosériou. Ak ale máte rodinu a deti, vtedy sa odporúčame kupovať skôr rodinné autá, ideálne sedany alebo kombi autá.

Ak plánujete chodiť s autom do terénu, trebárs na chatu, či do hôr, oceníte čoraz viac obľúbené SUV. SUV odporúčame aj starším šoférom, ktorým sa tak zjednoduší nastupovanie a vystupovanie a v tomto aute sa im bude lepšie sedieť.

Nafta, benzín, či alternatívne zdroje?

Ak si chcete dobré auto, s ktorým budete spokojní, zvážte typ motora. Ak plánujete jazdiť na väčšie vzdialenosti, odporúčame skôr auto s naftovým motorom. Benzínové autá uprednostňujte skôr na krátke vzdialenosti s častým studeným štartom.

Ak vám ale záleží na životnom prostredí, odporúčame vyberať auto s alternatívnymi pohonmi.

Vždy si dôkladne premyslite pri výbere auta to, kam budete jazdiť a až potom si vyberajte autá konkrétnych značiek. Ak chcete byť úsporný, uprednostňujte naftové autá. Ak ale jazdíte väčšinou len po meste, poprípade len po okrese, viac zúžitkujete benzínové auto.

Pri výbere áut si všímajte hlavne výbavu. Dôležité sú aj brzdy, motor a to, či je auto poháňané. Ak bude mať váš nový automobil nové značkové EBC brzdy od svetového lídra výroby automobilových bŕzd, máte istotu, že váš automobil bude bezpečný.

Pri výbere nového auta okrem typu auta a motorizácie zohľadňujte aj výbavu a rozhodnite sa, či chcete automat, alebo manuál.

Text:PR

Štítky:,