www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Budúcnosť online zoznamky: Čo o nej hovoria čísla?

Online zoznamka sa stáva fenoménom dnešnej doby. Hoci je tu prakticky odzačiatku vynálezu internetu, dnes je zrejme najpopulárnejšie od svojho vzniku. Pomohli jej k tomu aj rôzne aplikácie ako Tinder či Badoo, ktoré si môžete nainštalovať do svojich smartfónov. Aj preto mnoho ľudí využíva online zoznamku pri hľadaní svojej spriaznenej duše. Na to, koľko párov si našlo svoju polovičku práve týmto spôsobom, si posvietili vo Veľkej Británii. A aké boli výsledky tejto štúdie?

Zoznamka a Veľká Británia
Úspešné zoznámenie vďaka zoznamke na internete má vo Veľkej Británii za sebou viac ako 50 % všetkých mladých párov do 20 rokov. Zdá sa vám toto číslo privysoké? Pripravte sa na to, že „online“ vzťahov bude pribúdať. Táto štúdia predpovedá, že v roku 2031 by sa v Británii malo zoznámiť vďaka internetu viac ako 50 % párov všetkých vekových kategórií. Je toto číslo reálne, alebo ide iba o nereálnu predpoveď?

Čísla z USA sú tiež zaujímavé
Nezávislé na tejto britskej štúdii robila prieskum o internetových zoznamkách aj americká spoločnosť Pew Research, ktorá získala niekoľko zaujímavých čísel. Napríklad posun myslenia ľudí v názore na to, aký majú na zoznamky názor – v roku 2005 si až 29 % opýtaných myslelo, že tento spôsob zoznamovania sa je pre zúfalcov, o desať rokov ich počet klesol o 6 %. Nejde o zásadné zmeny, ale rozdiel je značný. Ešte väčšiu zmenu zachytili pri ľuďoch s pozitívnym názorom na online randenie. V roku 2005 si 44 % opýtaných myslelo, že je to super spôsob na spoznávanie nových ľudí a o desať rokov to bolo už 59 %.

Môže sa v roku 2031 viac ako 50 % všetkých párov zoznámiť online?
Veľa ľudí si myslí, že online randenie je iba pre mladých. Nie je to však pravda. Jasné, najviac používateľov tu nájdete vo veku 18 – 24 rokov, ale zaujímavejšie sú zmeny správania medzi staršími používateľmi. V roku 2013 používalo online zoznamku iba 6 % opýtaných vo veku 55 – 64 rokov, no v roku 2015 to bol už dvojnásobok používateľov. Môžu za to rôzne kresťanské zoznamky, miestnosti pre seniorov a skupiny pre osamelých. Aj toto nám dáva dôvod myslieť si, že britská predpoveď je veľmi reálna.

Zdroj: PR, foto: topky.singles