www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Elektrocentrály na chalupu aj pre firmu

V súčasnej dobe už elektrocentrály nie sú žiadnym luxusom. Aj keď možnosť pripojiť sa na elektrickú sieť máte takmer všade môžu nastať situácie kedy sa vám zíde. Či už máte chatu uprostred hôr, cestujete často karavanom, chodíte na niekoľko dňové výlety do prírody, ale aj pri stavbách, ktoré nie sú pripojené na sieť a podobne elektrocentrála sa vám určite zíde.

Vybrať vhodnú elektrocentrálu nie je ťažké ak viete na čo sa máte zamerať.

Elektrocentrály na chalupu aj pre firmu
Elektrocentrály na chalupu aj pre firmu (zdroj: unsplash.com)

Typy elektrocentrál podľa pohonných hmôt

Najvhodnejšie a aj najobľúbenejšie sú benzínové elektrocentrály. Sú menšie a ľahšie a sú ideálne pre menej náročnú prevádzku. Jednoducho ich dáte do auta a prenesiete či už na chatu alebo chalupu. Môžete ju použiť ako náhradný zdroj energie pre chladničku, malú vodárničku či na kosačku.

Dieselové elektrocentrály sú väčšie a tak aj náročnejšie na prepravu. Ich výkon je ale väčší a môžete na ne napojiť viac zariadení. Cena dieselových elektrocentrál je vyššia a všeobecne sa pre domácnosť nevyplatia.

Plynové elektrocentrály sú vhodné pre domácnosti aj firmy. Sú ekonomicky výhodnejšie než benzínové ale ak máte problém s palivom (LPG alebo zemný plyn) nie je pre vás výhodná.

Olejové elektrocentrály sú ideálne pre priemysel. Ich pohonnú zmes tvorí špeciálny olej.

Ak hľadáte všestrannú elektrocentrálu (na chalupu aj pre firmu) siahnite po hybridných elektrocentrálach. Ako palivo môžete použiť LPG, zemný plyn alebo benzín a pokojne ich môžete pripojiť aj na pevný rozvod plynu.

Jednofázovú alebo trojfázovú?

V závislosti od spotrebičov, ktoré chcete na elektrocentrálu pripojiť. Jednofázová elektrocentrála vám postačí na bežnú prevádzku domácnosti – fén, lampa, počítače, menšie pracovné náradia atď.

Trojfázová elektrocentrála utiahne výkonnejšie stroje ako je miešačka či cirkulárka a je tak vhodná pre stavby a stavebné firmy. Môžete na ňu napojiť každé zariadenie, ktoré má na prívodnom kábli 5 kolíkov (3 fázy, uzemnenie a nulový vodič).

Zdroj informácii: www.Profi-elektrocentraly.cz