www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Recenzia: Nočné videnie Armasight Vega

Nočné videnie sa stáva stále častejšou výbavou poľovníkov či lesníkov. Nie je to len zelené oblečenie, zbrane či presné puškohľady, čo má miesto v poľovníckom „ekvipmente“. Vďaka nočnému videniu môžu sledovať zver aj počas úplnej tmy a toto zariadenie im pomáha aj pri pátraní po pytliakoch. Jedným z populárnych typov je Armasight Vega, čo by ste mali vedieť o tomto výrobku predtým, ako sa ho rozhodnete kúpiť?

Vyhotovenie a hmotnosť
Pri nočnom videní Armasight Vega vás poteší jeho váha – 244 gramov je veľmi príjemných na pohodlné nosenie. Gumené popruhy na upevnenie na hlave neomínajú a vďaka možnosti vyklopiť okulár dohora, nemusíte dávať nočné videnie dole z hlavy vtedy, keď ho nevyužívate. Ďalšiu výhodu pohodlných popruhov oceníte hlavne v nedostupnom teréne, pretože vďaka nim máte voľné ruky. Telo zariadenia je vyrobené zo sklených vlákien, teda z odolného a hlavne vodeodolného materiálu, ktorému nerobí problém ani silný dážď. Okrem hlavy, môžete nočné videnie pripevniť aj na statív.

Výhodou je infračervený žiarič
Oproti staršiemu modelu Armasight Vega z prvej generácie sa tento model nespolieha iba na zosilňovanie okolitého svetla, ale má aj zdroj infračerveného žiarenia. Drobnou nevýhodou je jeho dosah, ktorý by pokojne mohol byť lepší. Keď ho aktivujete, uvidíte červenú bodku, to síce neprekáža pri väčšine činností, ale ak by ste chceli ostať „neviditeľný“, je jasné, že je to veľká nevýhoda. Armasight Vega funguje veľmi účinne v absolútnej tme, ale kvôli tejto výhode výrazne klesá výdrž batérie.

Ako je na tom kvalita optiky
Za hlavnú nevýhodu Armasight Vega sa dá považovať chýbajúci automatický mechanizmus, ktorý dokáže stlmiť svetlosť v prípade nečakaného zvýšenia svetla – keby na vás niekto zasvietil baterkou. Aj preto buďte opatrný a počas dňa ho pre istotu nevyťahujte z púzdra bez krytiek na okulároch. Optika je vyrobené z ťažkého skla, ktoré viac ako slušne minimalizuje odlesky. Priemer objektívu je 35 mm a ponúka 35 stupňový výhľad. Obraz je dostatočne kvalitný, ale nevýhodou je, že vzdialené predmety nedokáže priblížiť. Aj napriek drobným nevýhodám ide o najlepšie nočné videnie vo svojej cenovej kategórii.

Zdroj: PR, foto: bieliacepasiky.sk