www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

D-Link zavádza úplne nové cloudové riešenie pre centralizovanú a vzdialenú správu siete

D-Link, nadnárodný výrobca sieťových zariadení, oznámil dostupnosť svojho nového cloudového riešenia pre správu sietí – Nuclias, ktoré umožňuje poskytovateľom riadených služieb (MSP – Managed Services Providers) a majiteľom firiem kedykoľvek a odkiaľkoľvek na diaľku konfigurovať a monitorovať ich sieťové infraštruktúry.

Nuclias je nástroj pre cloudovú správu siete, ktorý odstraňuje nutnosť zamestnávať vlastných IT špecialistov. Znižuje náklady na prevádzku a údržbu siete a zároveň sprehľadňuje sieťovú infraštruktúru. Ponúka tiež funkciu ZTP (zero-touch provisioning) pre ľahšie sprevádzkovanie nových sieťových prvkov a škálovateľnú architektúru pre podporu neobmedzeného počtu zariadení v sieti. Zaisťuje autonómne riadenie bezdrôtových prístupových bodov, zachytáva a analyzuje stavy všetkých pripojených zariadení a má prehľadné rozhranie s pokročilými funkciami.

Viacužívateľská architektúra systému Nuclias umožňuje centrálnu správu sietí na viacerých miestach alebo pre niekoľko organizácií. Podrobné správy o prevádzke a nástroje na analýzu dát poskytujú podnikateľom a IT odborníkom informácie o stave siete v reálnom čase, čo umožňuje efektívnu správu a plánovanie rozvoja siete.

D-Link bude pre tento systém ponúkať najprv veľmi výkonný dvojpásmový 802.11ac AC1200 MU-MIMO prístupový bod DBA-1210P s podporou PoE (napájanie cez ethernetový kábel) pre flexibilnejšie inštalácie aj v miestach, kde nie sú ľahko dostupné elektrické zásuvky. Do rodiny produktov Nuclias postupne pribudnú ďalšie interiérové aj exteriérové prístupové body a tiež vysoko výkonné gigabitové riaditeľné Smart switche s SFP slotmi pre optický uplink. Samozrejme nebudú chýbať ani PoE/PoE+ verzie týchto switchov.

Cena a dostupnosť

Prístupový bod D-Link Nuclias DBA-1210P vrátane ročnej licencie na cloudovú správu je dostupný v SR/ČR prostredníctvom siete autorizovaných predajcov za 145€ (resp. 3 770 Kč) bez DPH.

Viac informácií nájdete na: http://www.dlink.com/DBA-1210P

Ďalšie informácie o Nuclias na: https://eu.dlink.com/cz/cs/for-business/nuclias