www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Micelárna voda: Informácie, ktoré by ste mali vedieť

Micelárna voda sa vďaka svojim čistiacim účinkom stala vyhľadávaným produktom všetkých žien, najmä však tých, ktorých životný štýl je skutočne rýchly. Prinášame vám niekoľko zaujímavých informácií, vďaka ktorým tento prípravok oceníte ešte viac. Môže byť micelárna voda svätým grálom starostlivosti o pleť?

webrecenzie.sk_bioderma-sk_com_nahledovy

Čo je micelárna voda?

Ako už jej názov napovedá, ide o roztok na báze vody, ktorý obsahuje micely. Na rozdiel od iných čistiacich prípravkov na tvár môže byť micelárna voda použitá bez toho, aby ju bolo nutné oplachovať. Aj keď sa môže javiť ako obyčajná voda, jej vlastnosti sú pri jemnom čistení pleti veľmi nápomocné. Micelárna voda pre dehydratovanú pleť navyše dodá potrebnú vlhkosť, ktorá pokožke tak citeľne chýba.

Čo sa v micelárnej vode nachádza?

Micelárna voda je zo svojej podstaty zložená z miciel, teda povrchovo aktívnych látok, ktoré priťahujú nečistoty a prebytočné lipidové vrstvy. Drobné molekuly pomáhajú pri prirodzenom odstraňovaní nečistôt z pokožky, pričom chránia a rešpektujú prirodzenú bariéru pokožky. Pri čistení micelárnou vodou netreba vyvíjať zvlášť veľké úsilie za účelom zotretia nečistôt. Prípravok má navyše mnohoraké využitie; pôsobí ako čistiaci prostriedok, odličovač a tiež výborne hydratuje pleť.

4 tipy ako dostať z micelárnej vody čo najviac

Všetky výhody micelárnej vody je možné dosiahnuť správnym používaním, respektíve aplikovaním. Tu je krátky prehľad o spôsoboch, ako je možné micelárnu vodu zaradiť do každodennej rutinnej starostlivosti o pleť.

  1. Micelárna voda na ráno: Nie každý je ranné vtáča a stihnúť sa kompletne postarať o pleť nemusí byť vždy jednoduché. Vďaka micelárnej vode však môžete svoju pokožku udržiavať čistú a nemusí vás to stáť veľa času. Stačí len navlhčiť vatový tampón, jemne potiahnuť po zanesených miestach na pokožke a je hotovo.

  2. Jednoduché odstraňovanie make-upu: Rozlúčte sa s prebdenými večermi, kedy ste ponocovali len preto, že ste sa z tváre snažili odstrániť zvyšky make-upu a nečistôt, ktoré sa zmiešali do jednej mazľavej hmoty. Micelárna voda je skvelým odstraňovačom make-upu. Nechajte si jednu fľaštičku po ruke pri svojej posteli a odstraňujte make-up bez ohľadu na to ako veľmi ste vyčerpaná.

  3. webrecenzie.sk_bioderma-sk_com_01

  4. Micelárna voda ako pomôcka na doladenie krásy: Aj pri nanášaní make-upu sa dejú chyby. No kvôli drobnej nezrovnalosti by bola škoda odstraňovať celý make-up. Použitím micelárnej vody a vatového tampónika sa však dá jemná aplikácia make-upu doladiť do požadovanej podoby.

  5. Pre čistenie do hĺbky: V dňoch, kedy sa budete venovať starostlivosti o pleť intenzívnejšie, môžete micelárnu vodu použiť ako prvý krok na odstránenie nečistôt z povrchu pleti. Nasledovať môže použitie prípravku, ktorý sa postará o hlbšie usadené nečistoty a prebytočnú mastnotu.

Text a foto: PR