www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Test: Kingston Canvas Select Plus microSDXC 256 GB

Spoločnosť Kingston Digital má v ponuke nové microSD a SD karty radu Canvas v označením Select Plus. Nahrádzajú doterajšie Select a ponúkajú nielen vyššie kapacity, ale aj rýchlosti, ktoré sú potrebné najmä pre chytré telefóny a digitálne fotoaparáty.

Canvas Select Plus podporuje štandard Class 10 UHS-I a dosahuje rýchlosťou až 100 MB/s, pričom rýchlosť zápisu by mala byť až 85 MB/s. To prináša významné skrátenie doby potrebnej k prenosu veľkého množstva dát a viac ako dostatočnú rýchlosť a ohromný pamäťový priestor k lepšej práci s fotografiami vo vysokom rozlíšení, 4K videozáznamy alebo multimédiami s bohatým obsahom. Aktuálne sú dostupné karty s kapacitou až do 512 GB v SD alebo microSD prevedení, ktoré sa predávajú v balení s jednou až troma kartami s alebo bez redukcie na veľkú SD. Spoločnosť tým uspokojila stále náročnejšie požiadavky používateľov.

Nové microSD karty Canvas Select Plus sú optimalizované pre použitie na zariadeniach so systémom Android a spĺňajú podmienky výkonnostnej triedy A1 pre veľmi rýchle načítanie a spúšťanie aplikácií. Na testy sme mali k dispozícii model s kapacitou 256GB, ktorý sme umiestni do telefónu Samsung Galaxy S10 Plus. Testovací AndroBench ukázal rýchlosť sekvenčného čítania okolo 72 MB/s a ​​zápisu okolo 47,5 MB​/s. Je to samozrejme menej ako sú limity karty, ale tu narážame na limity radiča v samotnom telefóne. Keď sme kartu použili v PC s čítačkou Kingston FCR-HS4, rýchlosti sa blížili k tomu čo prezentoval výrobca (vyše 92/84 MB/s).

Aj v telefóne však ide o výborný nadpriemerný výsledok a je zrejmé, že by karta mohla prežiť aj nejaký ten upgrade na novší a výkonnejší model. Výsledok bol oveľa lepší než sme dosiahli s inými kartami a excelentné boli aj rýchlosti náhodného čítania a zápisu 4kB súborov (rýchlosť 5,5 a 2,7 MB/s. Ku karte sme mali k dispozícii aj adaptér na formát SD, takže nebol problém urobiť aj nejaké testy vo veľkej zrkadlovke. Pri jej cene naozaj netreba váhať. Je však vhodné overiť si, či váš telefón, alebo ďalší hardvér podporuje formáty SDXC v danej kapacite, pretože nie všetky zariadenia podporujú 256 a viac GB karty. U starších alebo lacnejších môže byť limitom 128GB, alebo dokonca aj menej.

Kartu zakúpite u nás napr. na Alza.sk za 57,90€ za 256GB model. Ak vám stačí menšia kapacita, tak 128GB môžete  mať už za 23,90€ a 64GB vás vyjde pod 15€. Veľké karty v prevedení SD sú ešte o kus lacnejšie. Pamäťové flash karty Canvas Select Plus sa môžu pochváliť aj doživotnou zárukou, bezplatnú technickú podporou a povestnou spoľahlivosťou produktov Kingston.

Kartu rozhodne môžeme len a len odporúčať. Je o nejakých 10-15€ lacnejšia ako konkurenčné Sandisk, Samsung alebo Kingston radu Canvas React, ale čo do rýchlosti sa im vyrovná. Rozhodne ide o dobrú kúpu.

 

Zapožičal: www.kingston.com

Cena: 57,90€ s DPH (256 GB – podľa Alza.sk)

 

Špecifikácia:

rýchlosť čítania: až 100 MB/s

rýchlostná trieda: Class 10, UHS-I Class 1, A1

video trieda: V30

príslušenstvo: adaptér na SD