www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Svietite úsporne?

Ekológia a úspora energií sú stále aktuálne témy. Preto sa dostávajú do popredia aj v otázke osvetlenia vnútorného a vonkajšieho priestranstva. Pozrime sa na ekonomicky výhodné riešenie osvetlenia, ktoré je zároveň šetrné k životnému prostrediu.

Svietite úsporne?
Svietite úsporne? (Foto: unsplash.com)

Priemyselné LED osvetlenie

Priemyselné LED osvetlenie postupne nahrádza halogénové reflektory a reflektory so sodíkovou výbojkou. Priemyselné LED svietidlá sú určené pre haly, výrobné priestory, sklady a telocvične. Ich obľúbenosť stúpa najmä pre úsporu energie. Priemyselné LED osvetlenie má okrem toho príjemnú farbu a pekný dizajn.

Výhody LED svietidiel:

  • dlhá životnosť,
  • výborná svietivosť,
  • nízka spotreba.

Osvetlenie výrobných priestorov, skladov a hál má svoje špecifiká. Hlavným nárokom je kvalitná viditeľnosť. Priemyselné LED osvetlenie zaistí okrem dostatku svetla pre prácu alebo šport aj výraznú úsporu nákladov na energie.

Pri výbere LED svietidiel venujte pozornosť kvalite výrobku. Nakupujte u overeného predajcu. Korpus svietidiel by mal byť z liateho kovu a mal by byť uzavretý. Dovnútra svetla sa nesmie dostať, vlhkosť, hmyz ani prach. Preto nekupujte svietidlá s otvormi. Kupujte svietidlá s dlhšou zárukou — aspoň 5 rokov. Dĺžka záručnej doby je totiž ďalším ukazovateľom kvality.

Verejné LED osvetlenie

LED osvetlenie nachádza uplatnenie aj na verejných priestranstvách. V porovnaní s inými druhmi osvetlenia sľubuje výraznú úsporu energie, niekoľkonásobne vyššiu životnosť, nižšiu poruchovosť, zníženie hlučnosti a lepšiu kvalitu osvetlenia. V neposlednom rade vedie k znižovaniu emisií oxidu uhličitého. Navyše moderné verejné LED osvetlenie nepotrebuje čas na rozbeh svietivosti a má krajší dizajn. Pri osvetľovaní verejného priestranstva sa ku všetkým týmto faktorom pridáva ešte jeden: nižšia kriminalita.

Verejné LED osvetlenie má však aj jednu nevýhodu, ktorá najčastejšie bráni jeho využitiu. Je ňou vysoká obstarávacia cena.

Text:PR