www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

D-Link uvádza na trh nové Wi-Fi 6 routery

Spoločnosť D-Link, líder na trhu v oblasti sieťových riešení a výrobca technológií pre inteligentné domácnosti, teraz ponúka dva nové cenovo dostupné routery podporujúce nový štandard Wi-Fi 6 (802.11ax). Routery DIR-X1560 a DIR-X1860 sú navrhnuté špeciálne pre modernú smart domácnosť, kde poskytujú stabilné a vysoko spoľahlivé pripojenie kombinovanou rýchlosťou Wi-Fi až 1 500 Mbps a 1 774 Mbps.

Oba routery predstavujú jednoduchý spôsob, ako upgradovať existujúce domáce bezdrôtovú sieť na novú generáciu Wi-Fi 6. Ponúkajú dvojpásmové Wi-Fi až so štyrmi simultánnymi tokmi, ktoré umožňujú bezproblémové streamovanie aj v rozlíšení 4K, hranie hier alebo videohovory. Navrhnuté sú tak, aby dokázali obslúžiť rastúci počet súbežne pripojených zariadení a inteligentných domácich miniaplikácií, preto sú vybavené radom nových technológií. Patrí medzi ne napr. technológia pre moduláciu dátových tokov 1024QAM, ktorá umožňuje zvýšiť priepustnosť všetkých pripojených zariadení až o 25%.

Routery podporujú šírku pásma 80 MHz, majú vstavané výkonové zosilňovače a podporujú technológiu Beamforming, ktorá formuje Wi-Fi signál a zameriava ho smerom ku klientom, čím sa zvyšuje dosah Wi-Fi siete a minimalizujú sa nepokryté miesta v domácnosti. Všetko spolu zabezpečuje až štvornásobnú kapacitu a zrýchľuje pripojenie o 38%.

Oba routery obsahujú tiež technológiu Multiple User MIMO (MU-MIMO) a podporujú modulačné schémy Orthogonal Frequency Division Multiple Access (OFDM), čo je kľúčová súčasť štandardu Wi-Fi 6. OFDM rozdeľuje pre malé packety komunikačný kanál na štyri čiastkové a podporuje rýchlejšie prideľovanie pripojenia a šírky pásma smerom k jednotlivým zariadeniam. To eliminuje zaťaženie sieťovej fronty a zvyšuje priepustnosť a celkovú kvalitu pripojenia.

Bonusom nových routerov DIR-X1560 a DIR-X1860 je podpora funkcií hlasového asistenta. Tá používateľom umožňuje ovládať router hlasovými príkazmi pomocou chytrých reproduktorov typu Amazon Alexa alebo Google Assistant, napríklad keď chcete povoliť alebo zakázať prístup k Wi-Fi, skontrolovať prihlasovacie údaje alebo je potrebné reštartovať zariadenie.

Tak ako ostatné routery D-Link sa aj nové routery DIR-X1560 a DIR-X1860 ľahko nastavujú; používatelia k tomu môžu využiť špeciálnu aplikáciu D-Link, ktorá sprístupňuje inštalačného sprievodcu v mobile. Po inštalácii majú používatelia v aplikácii k dispozícii rad nástrojov na správu routeru a domácej siete, vrátane funkcií rodičovskej kontroly. Tá umožňuje detailne prispôsobiť pravidlá prístupu k sieti pre jednotlivé pripájajúce sa zariadenia a zaistí tak bezpečnejšie používanie internetu členmi rodiny.

Medzi hlavné funkcie DIR-X1560 a DIR-X1860 patria:

  • Podpora štandardov Wi-Fi 6 (802.11ax) pre vyššie rýchlosti, väčšiu priepustnosť a menšie zaťaženie siete.
  • Triple-core procesor a najnovšie 128-bitové industry-standard bezdrôtové šifrovanie.
  • Kombinované dvojpásmové pripojenie a 4 simultánne streamy, bezdrôtovo až 1500 Mbps resp. 1744 Mbps pre optimálne Wi-Fi pripojenie pre všetky zariadenia, nech už ide o streamovanie videa, hranie online hier alebo surfovanie na webe.
  • Technológie OFDM a MU-MIMO prenášajú viac dát väčšiemu počtu zariadení a súčasne znižujú latenciu pripojenia.
  • Rodičovská kontrola s možnosťou nastavovať profily umožňuje riadiť, kedy a ako majú jednotlivé zariadenia prístup k internetu.
  • Technológia Target Wake Time (TWT) zabezpečuje lepšiu výdrž zariadení pripojených v sieti a napájaných z batérií.
  • Automatické aktualizácie firmvéru zaisťujú, že Wi-Fi 6 Router bude mať stále aktuálny interný softvér a bude vybavený najnovšími funkciami.
  • Zabudovaný test Ookla SpeedTest™, ktorý umožní priamo z routeru skontrolovať skutočnú rýchlosť internetového pripojenia.

Router DIR-X1560 je teraz k dispozícii na Slovensku a v Českej republike za odporúčanú koncovú cenu 107,90€ a DIR-X1860 za odporúčanú koncovú cenu 114,90€ s DPH. Pre viac informácií prosím navštívte http://www.dlink.cz/.