www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Ako vylepšiť výkon vášho vozidla bez zbytočne veľkých nákladov a zásahov

Nielen váš domov, ale aj ostatné doplnky osobnej spotreby si zaslúžia z času na čas vašu pozornosť. Vylepšenie malých detailov s veľkým efektom môžete tak dosiahnuť aj na svojom aute.

Ako vylepšiť výkon vášho vozidla bez zbytočne veľkých nákladov a zásahov
Ako vylepšiť výkon vášho vozidla bez zbytočne veľkých nákladov a zásahov (Foto: mte.sk)

Povieme si, o ktoré časti konkrétne ide a ako ich vylepšením môžete očakávať zlepšenie jazdných vlastností a pohodlia v aute.

Oprava a kódovanie riadiacej jednotky motora

Elektronická riadiaca jednotka motora – všeobecne známa ako riadiaca jednotka – prijíma a spracováva informácie zo senzorov auta, prenáša prijaté dáta vo forme príkazov na iné vykonávajúce zariadenia.

ECU sa neustále podieľa na výmene informácií s rôznymi zariadeniami: protiblokovací brzdový systém, automatická prevodovka, stabilizácia a bezpečnostná sústava prevodovky, klimatizácia a tempomat.

Vďaka elektronickej riadiacej jednotke je tak možné zlepšiť výkon motora, znížiť spotrebu paliva, prívod vzduchu a ďalšie iné činnosti. Čo však, ak nastane porucha?

Nájdenie poruchy jednotky je pomerne zdĺhavý proces, ktorý si vyžaduje čas a vytrvalosť, pretože môže dôjsť k mnohým komplikáciám. Na opravu, vylepšenie a kódovanie dôležitej riadiacej jednotky motora preto oslovte profesionálov.

Športový výfuk zaistí krásny zvuk a vyšší výkon motora

Jednou z ďalších populárnych úprav vozidla je aj výmena sériového výfukového plynu za športový výfuk. Dôvodom je krásny zvuk. S úplnou úpravou celého výfukového systému však môžete dosiahnuť nielen krajší zvuk, ale aj veľmi zaujímavé zvýšenie výkonu.

Avšak, ak chcete zvýšiť výkon motora, musíte obnoviť celý výfukový systém, od terminálov, cez katalyzátor, výfukové potrubie po posledný tlmič.

Mnohé z tých najlepších športových výfukov a za rozumnú cenu nájdete aj na internete. Aj takéto vyladenie vášho vozidla sa postará o pravé potešenie z jazdy a pohodlie, ktoré si pri nej užijete.

Text:PR

Štítky:, ,