www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Viete, ako sa správne starať o mobil?

Mobil je komunikačný prostriedok, bez ktorého si nevieme predstaviť ani jeden deň. Pomáha nám spojiť sa so známymi, keď sme ďaleko od seba alebo nám umožňuje prostredníctvom internetu si zistiť potrebné informácie. Mobil je v dnešnej dobe dôležitý a práve preto by sme sa oň mali dostatočne starať. Ak máte trebárs najmodernejší Dual SIM mobil, jednoznačne si naň musíte dávať väčší pozor, pretože jeho cena určite nebola nízka.

Dávajte si ho vždy do puzdra
Aby vám mobil vydržal niekoľko rokov, mali by ste si ho dávať vždy do puzdra, alebo mať aspoň dobrý kryt na mobil. Nikdy neviete, kedy vám môže spadnúť napríklad vonku v daždi. Práve vďaka takýmto ochranným prvkom vydrží mobil nie pol roka, ale niekoľko rokov. Dávajte si preto pozor, aby ste nezavítali pomerne v krátkej dobe do obchodu s mobilmi a nekupovali opäť minimálne dvestoeurový mobil.

Vždy, keď vychádzate z domu, nezabudnite si mobil schovať do pevného puzdra, pretože aj malá nehoda môže byť pre váš mobil osudová.

Nedávajte si ho do vrecka, kde vám môže vypadnúť alebo vám ho môže niekto ukradnúť
Neohrozujte zbytočne svoj mobil. Vždy, keď niekam idete, dajte si ho do vnútorného vrecka, pretože ani sa nenazdáte a môže vám vypadnúť. V najhoršom prípade vám ho môže niekto ukradnúť bez toho, aby ste si to vôbec všimli.

Neprebíjajte ho zbytočne
Ak mobil nabíjate, nechoďte nikam ďaleko. Je dôležité, aby ste si kontrolovali stav nabitia, pretože ak budete mobil zbytočne dlho držať na nabíjačke, poškodíte tak batériu. Ak cestujete, vezmite si externú batériu pre mobil, ktorá je praktická a nezavadzia. Kontrolujte si stav batérie za každú cenu. Ak viete, že svoj mobil nenabijete naplno, radšej si jeho nabíjanie odložte na neskôr. Časté prebíjanie batérie ju pomaly, ale isto ničí.

Text: PR, foto: marzo.sk