www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Spoznajte 3 oblasti, ktoré vám pomôžu zvýšiť efektivitu v sklade

Sklad nepotrebuje mať každý podnikateľ, ale ak je to dôležitá súčasť vášho biznisu, mali by ste urobiť maximum preto, aby bol čo najefektívnejší. Mnoho podnikateľov si toto uvedomuje, ale nevedia, čo robiť, aby zlepšili jeho chod. Nestačí nakúpiť iba nové regály do skladu a čakať, že sa všetko zlepší. Ak chcete mať sklad efektívnejší, musíte spojiť tri základné oblasti do jedného celku.

Regálový systém
Skladové regály sú neoddeliteľnou súčasťou každého efektívneho skladu. Prvou výhodou je, že sa postarajú o organizáciu a pracovníci v sklade majú lepší prehľad o tom, kde sa ktorá položka nachádza a nezdržiavajú sa jej hľadaním. Okrem toho však zvýšia skladové priestory a môžete pridať nové položky do vašej ponuky. Niektoré skladové systémy sú vysoké aj desiatky metrov, takže si dokážete predstaviť, koľko nového priestoru na skladovanie získate.

Vhodná manipulačná technika
Ďalšou oblasťou, na ktorej musíte zapracovať, je manipulačná technika. V každom sklade by mal byť dostatok techniky – či už ide o vysokozdvižné alebo nízkozdivžné vozíky. Okrem toho by mali byť každý jeden vysokozdvižný vozík v dobrom technickom stave – zaveďte pravidelné kontroly, ktoré sa zamerajú na najviac namáhané časti ako hydraulické hadice, reťaze, ložiská či pneumatiky. Ideálnym variantom je, ak máte v zálohe vždy pripravený vozík, ktorý v prípade poruchy nahradí ten nefunkčný.

Správna motivácia a vedenie zamestnancov
Doteraz to bolo iba o technike, ale najdôležitejšou, treťou oblasťou, na ktorej by ste mali zapracovať, sú zamestnanci. Práve oni tvoria srdce skladu, sú živým organizmom, ktorý dokáže ovplyvniť efektivitu v tomto priestore. Vytvorte im optimálne pracovné podmienky – pracovný kút, kde si budú môcť odpočinúť, dbajte o čistotu, kvalitné osvetlenie a ešte lepšiu vzduchotechniku. Nezabúdajte však ani na osobné ohodnotenie a vytvorenie dobrej pracovnej atmosféry, ku ktorej vám pomôžu temabuildingy. Ak spojíte tieto tri oblasti do jedného celku, prejaví sa to na lepšom fungovaní vášho skladu.

Text: PR, foto: jungheinrich.sk