www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Skladáte radi puzzle? Aký je ten najlepší spôsob

Každý človek má svoju záľubu, v ktorej sa dlhodobo vyžíva a niekedy sa od nej nedokáže ani odtrhnúť. Pokiaľ je to prospešné a neškodí to zdraviu, prináša to prospech viacerým stranám. Pre človeka, ktorý sa svojmu koníčku venuje naplno, je to činnosť, ktorá ho dostáva do psychickej pohody, čo je asi pre spokojný život najzákladnejšia vec. Puzzle je tiež jednou z takých vecí, ktorú ak ste už raz vyskúšali, buď vás nadchla, alebo ste si naopak povedali, že to pre vás nie je to pravé.

Možno ste len neprišli na ten najlepší postup, ktorý by vám pomohol poskladať jednotlivé dieliky do jedného obrazu. Hotový umelecký doplnok, ktorý môže po zarámovaní zdobiť aj váš interiér.

Ako vyberať?
Skladanie puzzle začína výberom. Väčšinou ich kúpite v obchode, alebo na internete. Zabalené dieliky sú v krabici, na ktorej je kópia obrazu, ktorý budete musieť poskladať. Pred samotnou kúpou si teda dobre zvážte, či budete schopní všetky jednotlivé dieliky zložiť. Pre začiatočníkov sa odporúčajú ani nie jednoduchšie vzory, ale možno lepšie poslúži konkrétna veľkosť a počet týchto častí.

Triedenie
Po rozbalení škatule máte väčšinou všetky časti v jednom vrecku. Na začiatok by ste si teda mali pripraviť niekoľko menších nádob, kde si ich roztriedite podľa farby. Samozrejme, že by ste tiež nemali zabudnúť na okraj obrazu. Ten sa aj v prípade detských puzzle skladá ako prvý. Základom je, že musíte deťom vysvetliť, aby našli časti s jednou rovnou plochou. Všetko ostatné sa bude ukladať do hotového rámu, ktorý ste si takto vytvorili.

Nezabudnite na pevnú podložku, ktorú v prípade potreby môžete jednoducho preniesť na iné miesto a celkový obraz sa nijako nenaruší. Všetky spomínané veci platia pri klasických drevených puzzle, teda tie modernejšie, priestorové už majú logicky iný postup.

Uchovanie hotového obrazu
Pokiaľ sa vám podarilo poskladať hotový obraz a nestratili ste ani jeden dielik, celé dielo si môžete uchovať na pamiatku tak, že si ho dáte zarámovať. Pred tým si však musíte zaobstarať lepidlo, ktorým potriete celú plochu obrazu. Nemusíte sa báť, lepidlo je špeciálne a po zaschnutí nebude po ňom ani stopy. Krásne vám zvýrazní jednotlivé farby a váš dobrý pocit a radosť budú zdvojnásobené.

Text a foto: PR