www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Ako sa starať o záhradku na jeseň?

Jeseň je obdobím, kedy sa začínajú objavovať ranné hmly, listy menia farbu a krátke tričká sa menia za kabáty a hrubé svetre. Nielen pre vás, ale pre vašu záhradku nastáva zmena. Skúste si prečítať nasledujúce skvelé tipy z praxe, ktoré sa vám pravdepodobne zídu.

Odpratávajte lístie
Nie je nič horšie, ako záhrada a chodník zasypaný hromadou lístia. Stromy sú síce v tomto období naozaj krásne, záhradkári si ale nepochvaľujú pravidelné odpratávanie lístia. Bohužiaľ nezanedbávajte túto činnosť. Pôda potrebuje dýchať a práve preto by ste mali odpratať čo najviac lístia. Dávajte si pozor na odpratávanie lístia, pretože ak máte na dvore poukladané hadice, môžete o ne zavadiť hrabľami.

Len pre upresnenie, nehovoríme o hydraulických hadiciach, ktoré sa používajú v automobilovom priemysle, ale o hadiciach, prostredníctvom ktorých polievate zasadené rastlinky, poprípade trávnik.

Korene náchylných rastlín zakryte ihličím
Zimné mrazy vedia spôsobiť výrazné škody na rastlinkách. Práve preto si nájdite čas na zber ihličia. Konáre s ihličím dokonale ochránia korene rastliniek počas zimných mesiacov. Nazbierajte preto dostatočné množstvo konárov, aby ste pokryli všetky háklivé rastlinky. Pre prípad, že nemáte toľko ihličia, využite staré handry. Napríklad ak máte doma okrasný javor, tesne nad zemou ho obaľte do starej handry a zviažte špagátom. Stonka rastlinky bude po obalení guľatá ako textit.

Obmedzte kosenie trávnika
Práve na jeseň, kedy trávnik nerastie tak rýchlo ako počas leta, by ste mali obmedziť kosenie. Ak je počasie stále pokazené a neumožňuje vám, aby ste vysoký trávnik pokosili, nechajte ho tak. Tým, že začnete kosiť tesne pred mrazmi, trávnik oslabíte.

Text: PR, foto: novotechno.sk