www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Recenzia: Kingston HyperX Pulsefire FPS

Spoločnosť Kingston sa preslávila predovšetkým výrobou počítačových komponentov. Popri RAM a rýchlych SSD jednotiek sa však stále častejšie profiluje aj v oblasti herného náčinia, ktoré spadá pod divíziu HyperX. Príkladom môže byť aj nový myš Pulsefire FPS, ktorá cielia predovšetkým na hráčov akčných strieľačiek.

Technické parametre HyperX Pulsefire FPS

Snímač: optický, Pixart 3310
Citlivosť senzora: DPI 400/800/1600/3200.
Mechanický scrolling: Áno
Ergonómia: pre pravákov, protišmyková rukoväť
Počet tlačidiel: 6
Rozmery: 127,5 x 71 x 42
Hmotnosť: 95 g

Balenia

Myš je uložená v špeciálnom plastovom obale, ktorý evokuje luxusný šperk. Okrem myši sa v krabici ukrývajú už len letáky a návod.

obrazek

Vzhľad a kvalita spracovania

Dizajn je veľmi vydarený. Telo myši je príjemne zaoblené a plynulo prechádza k prednej časti, kde sa stretávame s ostrými krivkami. Na prvý pohľad by tak väčšinu ľudí zrejme ani nenapadlo, že ide o čistokrvným herné periférii. Červené je v podstate len lemovanie rolovacieho kolieska, ktoré sa rozsvieti vo chvíli, keď myš pripojíte a začnete ju používať.

8156_07_hyperx-pulsefire-fps-gaming-mouse-review

 

Ergonómia
Úchop myšky je vďaka jej tvaru veľmi príjemný. Ruka je príjemne podopretá do ideálnej výšky (42 mm) a jednotlivé tlačidlá sú rozmiestnené tak, že sa vám prakticky nikdy nestane, že by ste pri rýchlych akciách omylom stlačili niečo iné. Veľkou výhodou sú tiež protišmykové vrstvy po pravej i ľavej strane. Ergonómii nemáme ani po viac ako dvojtýždňovom používaní čo vytknúť, samozrejme je však individuálne. Niektorým užívateľom by mohlo napríklad vadiť, že táto herná periféria neponúka možnosť prispôsobenia hmotnosti pomocou závaží, čo býva výsadou drahších myší. Pre nás má testovaný kúsok pri svojich 95 gramoch hmotnosť rozloženú veľmi dobre.

hyperx-pulsefire-fps-box

Skúsenosti

K inštalácii nie je potrebný žiadny obslužný softvér. Myš funguje hneď po pripojení vďaka technológii Plug & Play. HyperX Pulsefire FPS využíva optický snímač Pixart 3310, ktorého rozlíšenie je možné upravovať v štyroch rôznych krokoch – DPI 400/800/1600/3200.

HyperX-Pulsefire-FPS_front

Záver

HyperX Pulsefire FPS je bezpochyby plnokrvné herné náčinie. Vďaka vyváženému telu a nízkej hmotnosti sa hodí predovšetkým na FPS hry. Zápory sa u tohto modelu hľadajú ťažko, možno len vyššia cena, ktorá však zodpovedá strednej triede.