www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Presné váženie váhami Kern

V niektorých odvetviach priemyselnej výroby a výskumu je potrebné vykonávať veľmi presné váženia. Na tento účel sa používajú špeciálne váhy.

Presné váženie váhami Kern
Presné váženie váhami Kern (Foto: vahy-obchod.sk)

Analytické váhy

Analytické váhy sú najpresnejšie váhy, ktoré vážia s presnosťou na 0,1 mg. Kvôli presnosti váženia sú neoddeliteľnou súčasťou výskumných laboratórií. Využitie však nájdu aj inde, kde je potrebné veľmi presné váženie. Napríklad v niektorých odvetviach priemyselnej výroby a obchode. Ich váživosť je do 200 g.

V praxi sa používajú hlavne elektronické analytické váhy. Okrem váženia majú aj iné funkcie: počítanie kusov, štatistiky, dovažovanie, určovanie hustoty, tvorba receptúr a podobne. Analytické váhy je možné prepojiť na počítač alebo tlačiareň.

Váhy Kern

Pod značkou Kern nájdete viacero druhov váh:

  • stolové váhy pre priemysel a obchod,
  • plošinové a podlahové váhy pre váženie ťažších predmetov,
  • závesné váhy,
  • zdravotné a veterinárne váhy,
  • váhy na počítanie kusov a váhy s výpočtom cien pre obchodné prevádzky,
  • školské a vreckové váhy pre presné váženie v rámci výučby na školách a univerzitách alebo predváženie v laboratóriách,
  • technické presné váhy,
  • analytické váhy pre laboratóriá, výskum, priemysel, obchod, univerzity a školy.

Váhy Kern sú technologicky vyspelé váhy, ktoré v ničom nezaostávajú za konkurenčnými značkami. Sú vybavené rôznymi funkciami podľa jednotlivých druhov váh. V ponuke výrobcu nájdete aj potrebný software k váham. Okrem toho ponúka značka Kern meracie a testovacie prístroje, akými sú zariadenia na meranie hrúbky, pevnosti, silomery, zariadenia na meranie pravosti zlata a drahých kameňov.

Analytické váhy Kern sú vybavené ochranným štítom zo skla. Pre ľahký prístup k váženej látke disponujú troma posuvnými dverami. Majú ergonomicky optimalizovanú klávesnicu a podsvietený LCD displej. Niektoré modely obsahujú funkcie ako napríklad interná automatická kalibrácia pri teplotných zmenách alebo kalibračný program pre nastavenie presnosti.

Text:PR