www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Prečo je dobré, ak vaše dieťa ovláda programovanie?

Že deti trávia priveľa času pri počítačoch je fakt, ktorý nie každý rodič vníma s radosťou. Čo by ste však povedali na to, ak by chvíle za počítačom boli využité maximálne efektívne?

IT kurz – zmysluplné využitie času pri PC
Ak vaše dieťa baví hranie PC hier, skúste ho zapísať na kurzy programovania pre deti. Výuka prebieha v programovacom jazyku Scratch, ktorý používa mládež na celom svete. Jazyk pripomína skladanie stavebníc a pútavou, zábavnou formou sa deti naučia naprogramovať vlastnú počítačovú hru a rozpohybovať postavičky v nej.

Počítačová gramotnosť – dobrý základ do budúcna
Počítačová gramotnosť patrí medzi základné nutnosti, vďaka ktorým má človek vyššie šance presadiť sa v pracovnom živote. Na prvotné kroky, ktoré dieťaťu dajú IT kurzy, môže časom nadviazať získavaním ďalších vedomostí. IT oblasť je aktuálne veľmi prosperujúca a taká by mala ostať aj v horizonte niekoľkých desiatok rokov.

Programovanie učí trpezlivosti
Programovanie vonkoncom nie je šprint. Skôr mu sedí prirovnanie „beh na dlhú trať“. Dieťa sa tak môže naučiť trpezlivosti a pracovitosti, ktorá podľa mnohých odborníkov mladým generáciám chýba. Rovnako tiež získa schopnosť dopracovať sa k riešeniu problémov na základe logickej úvahy, samostatne aj v skupine, čo môže využiť v aj mimo IT prostredia, v každodennom živote.

IT segment – dlhodobo vysoký potenciál pre rast
Človek sa naplno a s elánom venuje len činnostiam, ktoré ho zaujímajú a napĺňajú. Ak sa pre vaše dieťa takým stane práve programovanie, môžete si byť istí, že dostane obrovský priestor na zdokonaľovanie sa. Musí len samo chcieť, pretože IT priemysel je plný zmien a stále má veľký potenciál rásť. V IT sa toho dá stále veľa vymyslieť a práve mladé generácie, ktorých myslenie nie je obmedzené starosťami všedného života.

Text a foto: PR