www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Hľadáte prepravcu? Na toto si dajte pozor

Každý podnikateľ hľadal prepravcu svojho tovaru. A áno, do tejto skupiny patrí aj Slovenská pošta, takže ak ste poslali balík práve poštou, aj vy ste si vyberali prepravcu. Ak však potrebujete medzinárodnú prepravu, doručiť nadrozmernú zásielku alebo zabezpečiť pravidelnú dodávku veľkých objemov, pri výbere spoločnosti by ste si mali dať pozor minimálne na tieto 3 veci.

Čo a kam potrebujete prepraviť
Prvou otázkou, na ktorú musíte odpovedať je: „Čo potrebujete prepraviť?“ Ak potrebujete raz mesačne poslať pár menších zásielok svojim zákazníkom či partnerom na Slovensku, nepotrebujete riešiť medzinárodného prepravcu. Ak však posielate tovar každý deň a ide o veľké objemy, ktoré smerujú aj na iný kontinent, mali by ste si vybrať prepravcu, ktorý zabezpečí aj leteckú prepravu, aby bol tovar čo najskôr na svojom mieste.

Aký servis dostanete
Prepravujete dôležitý tovar, ktorý chcete mať pod dohľadom alebo potrebujete mať informácie o tom, kde sa momentálne zásielka nachádza, aby ste mohli informovať klienta? Vtedy je veľkou výhodou využívať spoločnosť, ktorá poskytuje 24-hodinový klientský servis a vie vám vždy poradiť a poskytnúť informácie. Okrem toho sa zaujímajte o to, za aký čas dokáže spoločnosť dostať zásielku na miesto a aj to, či spolupracuje s ďalšími spoločnosťami, ktoré dokáže urýchliť prepravu hlavne v zahraničí.

Cena za kilometer by nemala byť rozhodujúca
Cena je pre každého z nás dôležitá, nemali by ste sa však zlákať na extra výhodnú cenu za kilometer. Nemusia byť v nej započítané ďalšie administratívne poplatky, suma poistenia či poplatok za naloženie a vyloženie tovaru. Vždy, keď si budete pýtať kalkuláciu, trvajte na tom, aby v nej boli zahrnuté všetky poplatky, ktoré na vás čakajú.

Chcete spoločnosť, ktorá vám ponúka námornú prepravu, prepravu lietadlo či kamiónovú? Navštívte stránku Speed-line.sk.

Text: PR, foto: speed-line.sk