www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Divné zvuky a vibrácie? Môže to byť pokazená prevodovka

Možno ste sa veľakrát počas jazdy zľakli, keď vaše auto vydalo divný zvuk alebo nezvyklú vibráciu. Pokiaľ si neviete svojpomocne diagnostikovať príčinu tohto problému, môžete sa obrátiť na najbližší certifikovaný servis, ktorý vám ochotne ukáže náhradné riešenie a dodá napríklad novú planétovú prevodovku.

Zlé alebo drsné riadenie
Malé mláčky oleja na parkovisku, jemné trasenie vozidla, zlé riadenie a spomínané nezvyčajné zvuky. To všetko môže mať za príčinu zle slúžiaca súčiastka. Vždy sa je lepšie obrátiť na odborníkov už v samotnom začiatku vzniku problému, pretože inak to môže dopadnúť celou výmenou čelnej prevodovky. Práve pokazené prevodovky môžu spôsobovať tieto stavy. Ich včasná oprava bude pre vás omnoho lacnejšia, ako bežná náhrada novej o niekoľko týždňov neskôr.

Drsné prevodovky sú najčastejšou chybou, ktorú rieši veľa servisov. Dôvodov môže byť viac. Zle nastavená kulisa riadenia, nedostatok oleja, poškodené ozubené kolieska, spojkové problémy, alebo iné podobné, no bežné situácie, ktoré si často zapríčinia šoféri svojou nedbalosťou.

Pravidelná výmena oleja robí svoje
Dnešné moderné diferenciály si vyžadujú veľkú pozornosť aj pri samotnom servise. Častá výmena oleja v motore je veľmi dôležitá a len vďaka tomu si zaistí každý vodič dobrý stav paralelných prevodoviek. Samotní výrobcovia áut kladú vysoký dôraz na dostatok oleja a dokonca šoférom áut stanovujú jeho výmenu po niekoľkých najazdených kilometroch.

Ako sa ukazuje jedna zanedbaná úloha vie zapríčiniť množstvo iných porúch, ktoré je potom ťažké odstrániť. Preto sa nespoliehajte len na pravidelné prehliadky, ale občas investujte aj do takýchto riešení. Koniec koncov si tým zaistíte vlastné pohodlie a nerušené kilometre jázd.

Text a foto: PR