www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Axis predstavuje nový rad pozičných kamier pre rozšírené možnosti dohľadu nad rozľahlými plochami

Spoločnosť Axis uvádza novú generáciu pozičných kamier, čím poskytuje operátorom rýchlejšie a presnejšie schopnosti otáčania a nakláňania na monitorovanie rozľahlých areálov, obvodov a hraníc v reálnom čase a pre okamžitú reakciu na bezpečnostné alarmy a incidenty. Vďaka rozšíreným schopnostiam umožňuje nový rad pozičných kamier zabezpečiť dohľad nad miestami s veľkou plochou pomocou menšieho počtu kamier, možnosťou mať neblokované zorné pole s uhlom záberu 360 stupňov vo dne aj v noci a záber so zvislým uhlom 135 stupňov od zeme k oblohe.

 Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, vyšla v ústrety niektorým z najpálčivejších potrieb organizácií zo súkromného aj verejného sektora v oblasti dohľadu uvedením nových optických, dvojspektrálnych a termálnych pozičných kamier.

AXIS_q8685le (1)

„V zásade možno požiadavky mnohých našich zákazníkov zredukovať na jeden spoločný problém: je potrebné veľmi rýchlo rozpoznať incidenty a narušenia perimetrov, samozrejme aj narušenia vo vnútri areálov, a reagovať na ne. Našou úlohou je vytvoriť im podmienky, aby sa mohli venovať svojej práci, nuž a práve o toto sa stará náš nový rad kamier,“ povedal Michael Chen, globálny produktový manažér spoločnosti Axis. „Miesta, ktoré je potrebné monitorovať, môžu byť veľmi rozľahlé – aj tisíce hektárov s obvodom stoviek kilometrov. Statické kamery môžu byť na zabezpečenie komplexného zorného poľa nepoužiteľné. Je preto nutné používať otáčanie a nakláňanie. Pozičné kamery v novom rade posúvajú tieto schopnosti výkonovo na úplne novú úroveň.“

Funkcie a vlastnosti charakteristické pre nové pozičné kamery:

  • Veľmi rýchly pohyb pri otáčaní, nakláňaní a približovaní záberu (PTZ – pan/tilt/zoom) s priebežným ostrením.
  • Vstavaná elektronická stabilizácia obrazu (EIS – Electronic Image Stabilization) pomáha eliminovať otrasy spôsobené nestabilitou v miestom inštalácie alebo pohybom montážnych stĺpikov vo vetre.
  • Slot SFP pre ľahké usporiadanie káblov a rýchlu a efektívnu inštaláciu optických káblov na dlhé vzdialenosti.
  • Výkonné schopnosti zamerania pozície aj za silného vetra a v širokom rozsahu teplôt.
  • Flexibilné možnosti montáže priamo na stĺpy alebo na steny a stĺpiky pomocou robustného príslušenstva.

AXIS_q8685le (1)

Nový radu tvoria termálne pozičné kamery, optické PTZ pozičné kamery a dvojspektrálne PTZ pozičné kamery, ktoré kombinujú optické i termálne snímanie:

Termálne PT sieťové kamery AXIS Q8641-E a AXIS Q8642-E: Termálne pozičné kamery ponúkajú vynikajúci kontrast termálneho obrazu a zorné pole 10°, čo v spojení s analytickými nástrojmi umožňuje detekciu s dlhým dosahom a okamžité vizuálne potvrdenie pre operátora.

Sieťové PTZ kamery AXIS Q8685-E/-LE: Optické pozičné PTZ kamery poskytujú video s vysokou kvalitou a rozlíšením HDTV 1080p, ďalej 30-násobné priblíženie s obnovou zaostrenia a extrémnu svetelnú citlivosť. Kombinácia technológie Forensic WDR spoločnosti Axis (široký dynamický kontrast s parametrami pre súdne dokazovanie) a vysokej svetelnej citlivosti zaručujú, že obraz bude použiteľný aj za zlých svetelných podmienok.

Dvojspektrálne sieťové PTZ kamery AXIS Q8741-E a AXIS Q8742-E: Dvojspektrálne pozičné PTZ kamery ponúkajú kombináciu dvoch naživo prenášaných video streamov: jedného z termálneho senzoru – pre detekciu a overovanie – a druhého z optického snímacieho senzoru s vysokým rozlíšením – pre identifikáciu farieb a detailov. Kamery majú taktiež 30× priblíženie, technológiu Forensic WDR, ako aj vysokú svetelnú citlivosť.

Okrem toho majú kamery AXIS Q8741A-LE, AXIS Q8742-LE a AXIS Q8685-LE infračervený senzor s dlhou životnosťou a dosahom pre lepšie snímanie v tme. Ak sa tieto kamery majú používať v miestach, kde je vysoké riziko znečistenia skleneného krytu prachom, soľami, pieskom alebo sadzami z výfukov vozidiel – napríklad pri sledovaní prevádzky, na letiskách, v prístavoch a pri dohľade na verejných priestoroch, je možné ich vybaviť stieračom a ostrekovačom, ktoré umožňujú údržbu aj za dažďa alebo odstraňovanie nečistôt na diaľku.

Kamery budú k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis v 2. a 3. štvrťroku 2017.