www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Autoservisy vám pomôžu odhaliť prípadné chyby na aute

Kúpiť si v súčasnosti nový automobil nie je také komplikované a hlavne drahé, ako kedysi pred pár rokmi. Dnes si už môžu dovoliť automobil aj čerství dospeláci, ktorí si svoje prvé peniaze zarobili na letných brigádach.

Autoservisy vám pomôžu odhaliť prípadné chyby na aute
Autoservisy vám pomôžu odhaliť prípadné chyby na aute (Foto: i-servis.sk)

Slováci vlastniaci automobil podceňujú servisovanie automobilu, ktoré by mohlo odhaliť prípadné chyby v dôležitých súčiastkach.

Súčiastky postupne odchádzajú

Treba si uvedomiť, že porovnávať kúpený starší automobil, ktorý už má odjazdené niekoľko tisíc kilometrov s úplne novým vozidlom nemôžeme. Majitelia nových motorových vozidiel navštívia autoservisy až po niekoľkých rokoch – väčšinou až v období, kedy končí záruka.

Súčiastky postupne odchádzajú a ak sa o svoj automobil nebudete príkladne starať, problémy sa začnú nahromaďovať a niekedy vám nepomôže ani pomoc skúseného automechanika. Auto ostane nepojazdné a prídete o peniaze, ktoré ste do tohto automobilu vrazili.

Najčastejšie sa vodiči stretávajú s tými problémami – problémy s ručnou brzdou, hrdzavenie výfuku, problémy s motorom a problémy s kolesami. Čo sa týka kolies, najčastejšie sa vodiči trápia s tým, že sa im kolesá nevracajú do priameho smeru jazdy a tým sa opotrebovávajú pneumatiky a zvyšuje sa spotreba. V tomto prípade pomôže jedine geometria kolies, ktorá sa realizuje len v niektorých špecializovaných servisoch.

Autoservisy blízko vášho bydliska

Ak pochádzate z okolia Zvolena, nájdite si dobrý autoservis vo Zvolene. Necestujte zbytočne niekoľko stoviek kilometrov do vzdialenejších miest len kvôli návšteve autoservisu, keď v každom meste nájdete zopár overených a pozitívne hodnotených autoservisov. Keď sa vám automobil začne viac kaziť, až vtedy si uvedomíte, že je zbytočné precestovať toľko kilometrov kvôli výmene súčiastky.

Životnosť automobilu záleží predovšetkým od prístupu majiteľa. Ak majiteľ bude zanedbávať pravidelné prehliadky a menšie poruchy bude ignorovať, výrazne sa skráti životnosť automobilu.

Text:PR

Štítky:,