www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Auto novej dimenzie. Ako si z rodinného miláčika urobiť športového trhača

Nie vždy je to len o veľkosti. Občas si treba vybrať správnych ľudí alebo firmu, ktorá sa o všetky dôležité detaily postará najlepšie a veľmi rýchlo. Renomované korekcie a úpravy vám poskytnú záruku. Preto, ak zvažujete svoje auto využiť aj na viac adrenalínové akcie, myslite na tie správne rozhodnutia.

Zmeníte názor
Jedným z áut, ktoré prešli takouto úpravou a nesú svetoznámu značku je Škoda Octavia RS a americké APR. Táto spolupráca sa na vzhľade auta a jeho funkciách a výkone odráža už na prvý pohľad. Auto vzbudzuje obdiv a zároveň aj rešpekt.

Podobné autá si však môžeme dovoliť vyrobiť aj na Slovensku. Človek však na to musí mať vkus a nie len samotnú snahu všetko „tunovať“.

Auto sa stane kráľom ciest
Aj z vášho bežného rodinného auta sa môže stať podobný kráľ slovenských ciest, treba vedieť vybrať deflektory a možno aj upraviť motor.

Práve motor po úprave zmení celý charakter auta a jazdy. Nárast krútivého momentu od voľnobežných otáčok môže byť potom aj vďaka tomu opojný.

Náročný vzhľad a detailná ochrana
Aj pri úprave APR bolo veľkou výhodou, že na prvých dvoch prevodových stupňoch je znížené maximum krútiaceho momentu motoru, čo bolo lepšie aj pre spojku.

V prípade deflektorov je športovejší vzhľad auta ešte viac umocnený a jazda je vďaka nim oveľa pohodlnejšia aj v prípade dažďa. Samozrejme, že komfort musíte doladiť gumenými rohožami.

Auto novej dimenzie. Ako si z rodinného miláčika urobiť športového trhača
Auto novej dimenzie. Ako si z rodinného miláčika urobiť športového trhača (Zdroj: naauto.sk)

Tieto rohože do auta sú výnimočné pryžové autokoberce značky Rigum. Nejde len o sériovú výrobu, tu sa spája skúsený tím modelárov, ktorý vie prispôsobiť tieto doplnky do každého auta. Materiál je pevný a trvanlivý, čo sa pri náročnejších podmienkach jazdy naozaj zíde. Vďaka týmto rohožiam ochránite podlahu svojho auta oveľa lepšie.

Pri dynamickej jazde vám postačia sériové brzdy, pretože energia motora nebude ťahať za volant. Dokonalá premena si teda vyžaduje zladenie nových prvkov pri zachovaní všetkých praktických a príjemných vlastností auta.

Text: PR