www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

4 spôsoby, ako zvýšiť výkon vašich tonerov

Vo svete automatickej tlače sa každým jedným dňom objavujú novinky. Ani toto odvetvie za aktualizáciami nezaostáva a rozvíja jednotlivé technológie. Kedy sa však 3D tlač stane bežnou súčasťou našich domácností, ako je tomu pri atramentových tlačiarňach vám ale nepovieme. Na to si budete musieť počkať. Zatiaľ vám postačia informácie, ako ušetriť na tlači pri klasických modeloch tlačiarní.

4 spôsoby, ako zvýšiť výkon vašich tonerov
4 spôsoby, ako zvýšiť výkon vašich tonerov (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

1. Tlačte v čiernobielom

Veľmi často sa stáva, že je váš dokument len o texte, ktorý neobsahuje žiadne obrázky. Aby ste zbytočne neplytvali vašou farbou, tlačte čiernobielo, ale dajte si pozor, pretože aj pri čiernobielych textoch sa môže míňať farebná náplň. Pred tlačou si preto prekontrolujte, či je nastavená čiernobiela tlač. V opačnom prípade si pre istotu objednajte výkonnejšie cartridge HP 301, ktoré niečo vydržia.

2. Zmeňte písmo

Aj to je jedna z možností, ktoré vám určité množstvo atramentu v tlačiarni ušetria. Pri jednej stránke sa vám to ako rozumné riešenie javiť nemusí, no vo väčšom množstve rozdiel určite spozorujete.

3. Kupujte značkové tlačiarne

Lacnejšie tlačiarne môžu mať menší výkon a oveľa viac nákladov. Pre dokonalú rovnováhu cenovej dostupnosti a efektívnosti sa rozhodnite pre tlačiareň v strednej cenovej kategórii, ktorá vám prinesie oveľa lepšie celkové výsledky. Potom sa vám bude aj kvalitný toner HP 650 v obchodoch, ktoré vyrábajú renovované náplne, určite zháňať jednoduchšie.

4. Ignorujte varovania

Niektoré tlačiarne vás pri poklese atramentu v náplniach začnú upozorňovať, aby ste ich vymenili. Nie vždy je to ale dôsledok toho, že je farba naozaj minutá. Určite sa vám podarí ešte niekoľko stránok vytlačiť. Spozornieť by ste mali, ak sa to odrazí na kvalite výslednej tlače.

Tlačiareň je dokonalé a multifunkčné zariadenie, tak na to pri jej používaní aj myslite.

Text: PR