www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

3x o obrazoch vo vašom interiéry

Mať doma doma hŕbu bytových doplnkov môže byť pekná otrava. Zaberajú veľa miesta, sadá na ne prach…Čo robiť, aby sa podobné negatívne emócie netýkali vašich nástenných obrazov? Tu sú tri rady, ktorými by ste sa mali riadiť.

Vyberajte aj podľa veľkosti
Hocijaký tovar by ste mali vyberať s rozumom a premyslene. Vrátane obrazov. Pretože predaj obrazov na stenu, to je nepreberné množstvo motívov a maliarskych štýlov. V zásade by ste však jeho veľkosť mali prispôsobiť rozmerom steny, kam obraz plánujete zavesiť. Proporčne by na nej nemal veľmi kričať, ale ani byť utopený. Na veľkú plochu preto zaveste pokojne aj viacdielny obraz, no malým obrázkom sa radšej vyhnite. Tie oživia užšie a menšie steny, určite aj takéto miesta nájdete. Malou alchýmiou je potom samotné umiestňovanie malieb. Ale ozaj len malou. Obrazy vešajte do úrovni očí a na miesta, kde majú šancu vyniknúť. Napríklad nad posteľ, krb alebo komodu.

Emócie v súlade s rozumom
Pri výbere sa ale kupujúci rozhoduje aj podľa motívu. Ten môže byť sám osebe pekný, farebný či namaľovaný dokonalou, zaujímavou technikou, no do istého typu interiéru sa nemusí vôbec hodiť. Najviac dokáže obraz „kričať“ v spálni, kam sa hodia predovšetkým farebne vyrovnané maľby a skôr jednoduchšie motívy pokojnejšieho charakteru. Naproti tomu kancelársky priestor znesie aj odvážnejšie a možno agresívnejšie vyjadrenia. Alebo si vezmite takú chatu – nádherné obrazy prírody budú s jej charakterom korešpondovať oveľa viac ako zachytená panoráma New Yorku. Určite viete kam tým mierime.

Čistenie doma nie, radšej zavolajte odborníkovi
Čistenie obrazov a starostlivosť o ne je niečo, čo sa oplatí zveriť do rúk odborníkom. Najmä ak ide o kvalitné obrazy na plátne, ktoré by sa mohli nesprávnym čistením nenávratne poškodiť. My pre vás žiadny zázračný recept nemáme. Len jednu dobrú radu. Neskúšajte rôzne „babské“ recepty, cibuľové odvary, ani čistenie jemnou šatkou alebo štetcom. Spoľahnite sa na um a šikovné ruky reštaurátorov. Investícia sa vám mnohonásobne vyplatí.

Zdroj: PR, foto: perfektneobrazy.sk